اعمال محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها/ شماره‌گذاری ٩۵٠ هزار خودرو

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از شماره‌گذاری بیش از ٩۵٠ هزار خودروی سواری در ٩ ماهه امسال خبر داد.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 15305

اعمال محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها/ شماره‌گذاری ٩۵٠ هزار خودرو


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از شماره‌گذاری بیش از ٩۵٠ هزار خودروی سواری در ٩ ماهه امسال خبر داد.


اعمال محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها/ شماره‌گذاری ٩۵٠ هزار خودروبه گزارش نخست نیوز و به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری در نشست خبری صبح امروز خود که در مقر شهرک آزمایش برگزار شد، گفت: در سال ٨۴ بیش از ٢٧ هزار و ٧٠٠ نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند که این آمار در پایان سال ٩۴ با کاهش ١١ هزار نفری به بیش از ١۶ هزار تن رسید.

وی با اشاره به طرح‌های پلیس راهور در سال٩۵ اظهارکرد: اجرای طرح نوروزی، طرح ترافیکی مراسم ارتحال امام خمینی، طرح تابستانی، طرح بازگشایی مدارس، طرح ترافیکی اربعین و اخیرا هم طرح زمستانه که هم اکنون در حال اجراست، از جمله طرح‌های پلیس راهنمایی و رانندگی است که با هماهنگی دستگاه‌های امدادی و خدماتی و انتظامی و ... با محوریت پلیس اجرا می‌شود.

مهری با بیان اینکه طرح زمستانی تا بیستم اسفند ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: کمتر از یک ماه از آغاز طرح زمستانه گذشته و در این مدت حدود ١٧ درصد نسبت به مدت مشابه تعداد جانباختگان حوادث ترافیکی کاهش داشته است.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه از زمان اجرای طرح زمستانی تا کنون در راه مانده نداشته‌ایم، گفت: با اقدامات و هماهنگی‌های انجام شده با تمامی دستگاه‌ها وضعیت بهتری داشتیم.

وی با بیان اینکه در هشت ماهه امسال ٢٣۶ نفر کمتر از مدت مشابه پارسال جان خود را از دست داده‌اند گفت: عدم توجه به جلو، سرعت غیرمجاز و عدم رعایت حق تقدم، علل بروز ٧١ درصد از تصادفات در هشت ماهه سال جاری بوده و ۶٩ درصد تصادفات نیز در ساعات ١٢ ظهر تا ١٢ شب رخ داده است.

به گفته وی در ۵١ درصد از تصادفات سواری و در ٣١ درصد نیز موتورسیکلت‌ها حضور داشته‌اند.

مهری با بیان اینکه ۵١ درصد جانباختگان در صحنه تصادف جان‌باخته و مابقی در بیمارستان و راه بیمارستان جان باخته‌اند افزود: درون شهرها ٨٢ درصد افرادی که در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند عابر پیاده و موتورسوار بودند که این نشان می‌دهد باید در درون شهرها برای عابران پیاده امکانات بیشتری فراهم کرده و ایمنی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی ٨٧ درصد جانباختگان را مردان اعلام کرد و گفت: ۵١ درصد جانباختگان نیز سنی بین ٢١ تا ۵٠ سال داشته‌اند.

مهری درباره آمار شماره‌گذاری خودروها در ٩ ماهه امسال اظهارکرد: شماره گذاری خودروها در این مدت نسبت به پارسال ۴٠ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۴١ هزار خودروی وارداتی داشتیم، ادامه داد: امسال این آمار به بیش از ۴۶ هزار دستگاه رسیده که رشدی ١٣ درصدی داشته است.


مهری با بیان اینکه ٩۵١ هزار و ٨٢١ دستگاه امسال شماره گذاری شده است، گفت: خودروهای داخلی رشد بیشتری در شماره‌گذاری داشته است.

رییس پلیس راهور ناجا از کاهش یک درصدی صدور گواهینامه خبر داد و افزود: برابر دستور العمل جدیدی که از سوی وزیر کشور ابلاغ شده، محدودیت‌هایی اعمال شده که ما از ماه آینده آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی دربا ه این محدودیت‌ها گفت: افرادی که گواهینامه را دریافت می‌کننند تا سه ماه اجازه ندارند به تنهایی و بدون حضور افراد دارای گواهینامه رانندگی کنند. از ساعت ١٢ تا ۵ صبح اجازه رانندگی ندارند و در جاده‌های برون شهری نیز اجازه رانندگی ندارند. همچنین آنها باید علامت احتیاط راننده مبتدی است را در جلو و عقب خودرو نصب کنند.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.