انتقام جویی با توهین

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توهین به رییس‌جمهور یک کار غیر اخلاقی است.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 25086

انتقام جویی با توهین


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توهین به رییس‌جمهور یک کار غیر اخلاقی است.


انتقام جویی با توهین


به گزارش نخست نیوز: : انگار اندک اندک دارد بی اخلاقی عادی می شود ، یک گروهی می آیندو درراهپیمایی روز قدس رییس دولت را هدف ناسزا قرار می دهند و آن را آتش به اختیار می دانند خودشان راهم حتما توجیه می کنند که اختیار آتشمان را داشتیم خواستیم سمت رییس جمهور بگیریم ... آنهارا البته برخی منتقدان دولت خودسر می دانندو اتفاقا قوه قضاییه که برخی را درچندساعت شناسایی و دستگیر می کند بعد مدتها خبراز شناسایی آنها می دهد. این اول که یک مراسم ضد صهیونیستی و حمایتی ازملت مسلمان تبدیل می شود به یک شوی جناحی . دوم اینکه یک اقای مداح می آید در یک مراسم صددرصد مذهبی یعنی عید سعید فطر که هیچ جنبه سیاسی ندارد یک شعر صددرصد سیاسی می خواندو رییس جمهور را هدف انتقادات و به قول برخی آتش به اختیارش قرار می دهد. خوب بازهم توهین و بازهم رییس جمهور واینبار از یک تریبون رسمی و در یک مراسم مذهبی .اینجا هم مراسم مذهبی می شود ملعبه سیاسی بازیهای یک جناج خاص که به قول یک دوست درعرصه انتخابات به مردم باخته اند ولی دارند انتقامش را از منتخب مردم می گیرند... حالا درعرصه سیاست آنقدر این آش شورشده که صدای همفکران آنهارا هم درآورده است .

توهین به رییس جمهور غیر اخلاقی است
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توهین به رییس‌جمهور یک کار غیر اخلاقی است.
نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه هیچ‌کسی توهین را درست نمی‌داند، اظهار کرد: این یک کار غیر اخلاقی است و نباید صورت بگیرد، چنین قضایایی باید بررسی شود و نسبت به افرادی که این اقدامات را انجام داده‌اند برخوردهای مناسب صورت بگیرد.
وی ادامه داد: اما عواملی داریم که ریشه‌های این مساله هستند و باید بررسی شوند، هنگامی که به مردم امکان صحبت داده نمی‌شود تا صحبت‌هایشان با مسوولین را از باب امر به معروف و نهی از منکر که حق قانونی‌شان است به گوش آنان برسانند منجر به این جنس از اقدامات می‌شود.
پژمانفر با بیان اینکه علت این مساله عدم مدیریت ریشه‌های این مسایل است، تصریح کرد: تا هنگامی که ریشه‌ها حل نشود هر از چند گاهی ممکن است که چنین اتفاقاتی در جامعه شکل بگیرد.
وی استبداد در عملکرد و ممانعت از انتقاد را ریشه این اقدامات عنوان کرد و افزود: اگر این ریشه‌ها برطرف نشود هر از چند گاهی این رفتارهای غیر اخلاقی در جامعه بروز خواهد کرد و این موضوع منجر به دستگیری و برخورد با بعضی از افراد می‌شود اما مساله حل نخواهد شد.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی باید سعه صدر داشته و تحمل شنیدن حرف مخالف را داشته باشند، خاطرنشان کرد: وقتی کسی اجازه نمی‌دهد که حرف‌ها و مسایل منتقل شود منجر به این می‌شود که چنین افرادی با این رفتارها شکل بگیرند، ما باید تحمل شنیدن صدای مخالف را در دولت بالا ببریم.

تریبون‌های وحدت‌بخش نباید عامل تفرقه‌ شود
نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: تریبون‌های وحدت‌بخش نباید به تریبون‌های تفرقه تبدیل شود.
جواد آرین‌منش اظهار کرد: انتظار می‌رفت با پایان انتخابات، اعلام نتایج و همچنین فرا رسیدن عید سعید فطر به عنوان عید وحدت و راهپیمایی وحدت‌بخش روز قدس رقابت‌های انتخاباتی پایان پذیرفته، رفاقت‌ها و همدلی جایگزین آن شده باشد و همه مردم احساس مسوولیت کنند تا دولت منتخب را یاری و تقویت کنند تا بتوانند به وعده‌هایی که داده و مطالباتی که رهبر معظم انقلاب از دولت‌ها داشتند جامه عمل بپوشانند.
وی با اشاره به اینکه اما رفتارهایی که این روزها بروز می‌کند به مثابه زخمی بر پیکر جامعه است، گفت: راهپیمایی باشکوه روز قدس با اهانت‌هایی که با رییس جمهور صورت گرفت بر پیکرش زخمی وارد شد که زیبایی‌ها و شکوهش را تحت‌الشعاع قرار داد.
نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نقد منصفانه خوب است اما توهین و افترا پسندیده نیست، تصریح کرد: توهین و افترا چرخ‌های حرکت را متوقف و باعث تضییع فرصت‌ها و درگیر کردن ذهن مسوولان به مسایل فرعی و حاشیه‌ای می‌شود.
آرین‌منش خاطرنشان کرد: وحدت و همدلی نیاز امروز جامعه برای خروج از بحران ها است، ما با بحران‌های زیادی در جامعه مواجه هستیم و مشکلات زیادی پیش روی مردم و دولت وجود دارد که حل آنها همدلی دولت و ملت را می‌طلبد چرا که هیچ دولتی به تنهایی قادر به حل این مشکلات نیست.
وی با تاکید بر اینکه تریبون‌های وحدت‌بخش نباید به تریبون‌های تفرقه تبدیل شود، عنوان کرد: تریبون‌هایی مثل نماز جمعه تریبون وحدت است، تهییج احساسات زمان انتخابات است و فایده آن مشارکت حداکثری است، اما امروز تداوم رقابت‌های انتخاباتی باعث تفرقه و شکاف در بین مردم و غفلت از پرداختن به مسایل اصلی می‌شود.
دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی بیان کرد: رسانه‌ها، تریبون‌های نماز جمعه و صدا و سیما باید همچنان که در زمان تبلیغات انتخاباتی سعی بر برقراری عدالت داشتند و فرصت‌ها و لحظه‌ها را عادلانه توزیع می‌کردند امروز هم همان مشی را تکرار کنند و اگر به منتقدین فرصت می‌دهند به دولت هم چنین فرصتی بدهند.
آرین‌منش با اشاره به این که توهین به رییس جمهور توهین به مردمی است که به او رای دادند، افزود: جریان‌ها باید ادب و متانت را رعایت کنند و هر دو طیف پیروز و بازنده انتخابات باید پرهیز از تفرقه را در دستور کار خود قرار دهند.

هتاکان دنبال تعمیق شکاف بین مسوولان
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: هتاکی به شخصیت‌های دولتی و مجلسی در حاشیه روز قدس برای نظام هزینه‌های سنگین سیاسی، امنیتی و اقتصادی دارد.
رمضانعلی سبحانی‌فر ، اظهار کرد: شرایط و مناسبات خاورمیانه ایجاب می‌کند امروز بیشتر از هر دوره دیگری به سمت «وحدت» داخلی حرکت کنیم اما چه باید کرد تا «انسجام» و «وحدت» داخلی بین مردم و مسوولان تقویت شود؟ به نظر بنده مسوولان و کارگزاران نظام از هر قوه‌ای باید بر همراهی، وحدت و همدلی با یکدیگر اصرار داشته باشند در غیر این صورت خدای نکرده اختلافات به سطح جامعه سرایت کرده و مشکلات کشور عمیق‌تر می‌شود که خواسته دیرینه دشمنان کشور است. آنان در پی اختلاف‌افکنی و تعمیق شکاف بین مسوولان نظام در رده‌های مختلف هستند. نباید کاری کرد تا آب به آسیب دشمن ریخته شود و مصمم‌تر از گذشته در این مسیر گام برداریم.
وی تاکید کرد: گام نخست برای ایجاد وحدت، انسجام مدیران ارشد نظام با یکدیگر است. هتاکی به شخصیت‌های دولتی و مجلسی در حاشیه روز قدس برای نظام دارای هزینه‌های سنگینی داشت، برخورد با ریشه، منشاء و مسببان برهم زننده وحدت ملی گام دوم است. باید سراغ این افراد رفت تا مشخص شود انگیزه‌شان از هتک حرمت و توهین به شخصیت‌های سیاسی کشور و بازی با حیثیت و آبروی نظام برای چیست؟ عده‌ای با هتاکی و توهین به شخصیت دوم کشور آرامش جامعه را بر هم و ضربه سنگینی به اعتبار کشور زدند که دود آن به چشم همه مسوولان و مردم می‌رود. علاوه بر آن وقتی عده‌ای با رییس‌جمهور این‌گونه رفتار می‌کنند موجب اشاعه و توسعه حرکت‌هایی از این دست در سطح جامعه می‌شوند از آن بدتر انعکاس این رفتارها و بزرگ‌نمایی آن از سوی دشمنان می‌تواند آثار منفی سیاسی، اقتصادی و امنیتی فراوانی برای کشور داشته باشد.

نظرات

توهین به هیچ وجه صحیح نیست....

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.