جهاندیده: همدلی مهم‌ترین فاکتور در راه موفقیت است

«سعید جهاندیده» یکی از بازیکنان پرسپولیس مشهد در فصل گذشته بود که سهم زیادی در صعود تیمش به لیگ دسته دوم داشت. وی میهمان ما در نخست بود، ماحصل صحبت‌ها

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 25087

جهاندیده: همدلی مهم‌ترین فاکتور در راه موفقیت است


«سعید جهاندیده» یکی از بازیکنان پرسپولیس مشهد در فصل گذشته بود که سهم زیادی در صعود تیمش به لیگ دسته دوم داشت. وی میهمان ما در نخست بود، ماحصل صحبت‌های‌مان را در ذیل می‌بینید:


جهاندیده: همدلی مهم‌ترین فاکتور در راه موفقیت استبه گزارش نخست نیوز : فوتبال را از چه سالی جدی شروع کردید؟
متولد ١٣۶۶ هستم و از ١٨ سالگی در بزرگسالان پیام حضور داشتم. در تیم‌های مشهدی ابومسلم، نسل و البته پرسپولیس مشهد نیز عضویت داشته‌ام.

چطور شد که به پرسپولیس مشهد پیوستید؟
از سعید جوشش شناخت خوبی داشتم، سالی که جوشش هدایت نسل ابومسلم را برعهده گرفت و به این تیم پیوستم دانشش را دیدم، ضمن اینکه جوشش شخصیتی دوست‌داشتنی دارد و آنقدر صادق است که تمامی همراهانش حاضرند برای وی سرشان را هم بگذارند. در خصوص آن سال حضور در نسل ابومسلم هم فکر می‌کنم بزرگ‌ترین اشتباه ممکن تغییر مدیرعامل و سرمربی بود. در سال نخست تشکیل تیم، جوشش تیم را راهی مرحله دوم کرد و در حالی‌که هفت دیدار تا پایان مرحله دوم باقی‌مانده‌بود و می‌خواستیم ششم فروردین‌ماه به تمرینات خود را دوباره استارت بزنیم، ناگهان دیدیم که جوشش با ما خداحافظی کرد!

گفته می‌شد داریوش بهشتی مدیرعامل جدیدتان است؟
اصلا چنین چیزی نبود. فقط سر بازی‌های نسل ابومسلم، شفق به عنوان مدیرعامل و پیمان صاحب‌جمعی به عنوان سرمربی حضور داشتند و اصلا داریوش بهشتی را ندیدیم. مدیرعامل شفق بود و باید تاکید کنم که در دوران مدیریت بیگلری و حضور سعید جوشش به عنوان سرمربی، روزهایی را گذراندیم که به گمانم در فوتبال مشهد بی‌سابقه بود. نهایتا تاخیر در رابطه با دریافت پول‌ یک هفته بود و شاید رقم قرارداد کم بود اما به موقع و سروقت پرداخت شد. در نهایت هم پول‌مان را گرفتیم، اما در دوران شفق خیلی کم پولی پرداخت شد.
در پرسپولیس مشهد شرایط چطور بود؟
به معنای واقعی همدل بودیم، از نظر مالی هم نباید فراموش کنیم که ظهورنیا از جیب خرج می‌کند، ولی با این حال باز هم پول بازیکنان را پرداخت کرد و از جان مایه گذاشت. حتی به چشم دیدم که گاهی از زندگی شخصی و خانواده‌اش زد که بتواند پول بازیکنانش را بدهد. باید از تک‌تک دوستان در پرسپولیس مشهد تشکر کنم که چنین شرایطی را فراهم کردند. امکانات بسیار خوبی در اختیارمان در طول فصل قرار دادند تا بتوانیم به بهترین شکل بازی کنیم.

از عملکرد خودت در فصلی که گذشت راضی هستید؟
بدون شک تمام تلاشم را برای این تیم کردم، نه تنها من بلکه همه بازیکنان به واسطه علاقه‌ای که به جوشش و ظهورنیا داشتند از جان مایه گذاشتند. در برهه‌ای از لیگ فاصله با تیم شهدای بابلسر ٧ امتیاز شده‌بود و به همراه ٣، ۴ تیم دیگر برای رتبه دومی و حضور در پلی‌آف می‌جنگیدیم که سر تمرین هم‌قسم شدیم تا به بهترین شکل ممکن در ۵، ۶ هفته پایانی بازی کنیم. نتیجه این شد که نه تنها فاصله ٧ امتیازی جبران شد بلکه با سه امتیاز بیشتر از شهدا به لیگ دو نیز صعود کردیم، آن هم در لیگ سه که اکثر تیم‌ها امکانات ندارند و حتی زمین مناسبی ندارند. از ١٨ دیداری که برگزار کردیم، در ١٧ دیدار به صورت فیکس و کامل در میدان حضور داشتم و موفق شدم ۴ گل برای تیمم به ثمر برسانم و ۴ پاس گل هم بدهم که برای یک هافبک دفاعی آمار خیلی خوبی محسوب می‌شود.

با پرسپولیس مشهد در لیگ دسته دوم نیز ادامه می‌دهید؟
پرسپولیس مشهد خانه ماست، تیمی که از روز نخست تشکیلش در آن حضور داشتیم و به همراه دیگر بازیکنان طعم صعود را با آن چشیده‌ام. در این تیم شرایط بسیار خوبی داریم زیرا ارتباطی صمیمانه با ظهورنیا و جوشش دارم اما حقیقت امر این است که با چند تیم صحبت‌هایی داشته‌ام. شاید هنوز نتوان صحبت خاصی راجع به آینده داشت اما امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرم.

نظرات

فقط قرمزته

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.