سطح کیفی، علمی و عملی مربیان ایرانی به نسبت شاخص‌های جهانی صلیب سرخ نزدیک است

مشاور منطقه‌ای تسلیحاتی صلیب سرخ جهانی گفت: سطح کیفی، علمی و عملی مربیان ایرانی به شاخص‌های جهانی صلیب سرخ نزدیک است.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 25362

مشاور منطقه‌ای تسلیحاتی صلیب سرخ جهانی:
سطح کیفی، علمی و عملی مربیان ایرانی به نسبت شاخص‌های جهانی صلیب سرخ نزدیک است


مشاور منطقه‌ای تسلیحاتی صلیب سرخ جهانی گفت: سطح کیفی، علمی و عملی مربیان ایرانی به شاخص‌های جهانی صلیب سرخ نزدیک است.


سطح کیفی، علمی و عملی مربیان ایرانی به نسبت شاخص‌های جهانی صلیب سرخ نزدیک استبه گزارش نخست نیوز : استفان رابینسون در کارگاه آموزشی مدرسان آگاهی از خطرات مین که به میزبانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: امسال به خاطر جنگ‌های منطقه‌ای عراق و یمن سال سختی را داشتیم و این پروژه از دوستانه‌ترین پروژه‌ها است.
وی افزود: کاری که می‌خواهیم در این دوره انجام دهیم متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته است و افراد حاضر تجربیات جدیدی را کسب می‌کنند.
مشاور منطقه‌ای تسلیحاتی صلیب سرخ جهانی با بیان اینکه در این کارگاه باید تعامل کافی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: می‌خواهیم با این تعامل به هدف موردنظرمان در صلیب سرخ جهانی که همان آگاهی کافی، لازم و به‌روز مدرسان در بحث آموزش و آگاهی از خطرات مین است محقق شود.
رابینسون با اشاره به ارائه آموزش‌های ویژه در ایام خاص سال، تصریح کرد: آموزش‌های لازم صلیب سرخ جهانی به امدادگران و نجاتگران استان‌های مرزی ایران و نیز دست‌اندرکاران حاضر در فرایند امدادرسانی در راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی ارائه می‌شود.
وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر ایران و کمیته جهانی صلیب سرخ ۱۲ سال است که این پروژه را راه‌اندازی کردند و این کارگاه آموزشی با حضور ۱۵ نفر از مجرب‌ترین مربیان برگزار می‌شود.
وی سطح کیفی، علمی و عملی مربیان ایرانی را نسبت به شاخص‌های جهانی صلیب سرخ نزدیک دانست و گفت: ایران از دانش و تجربه بالایی در این زمینه برخوردار است و هوشیاری بالای ایرانی‌ها درک بسیار بالای آن‌ها از سطح شاخص‌ها و استانداردهای جهانی را نشان می‌دهد.
در این جلسه محمدعلی کاووسی رئیس اداره برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: اگر در کلیه آموزش‌ها نگاهی تجاری داشته باشیم با حداکثر سود و بهره‌مندی همراه می‌شویم.
وی افزود: با توجه به حوادث بسیار زیادی که در رابطه با مین در کشور داریم می‌توانیم با برگزاری این آموزش‌ها از خسارت، آسیب‌ها و عوارض ناشی از وقوع حوادث جلوگیری کنیم.
رئیس اداره برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه آموزش‌های ارائه شده باید به‌روز و هدف‌مند باشد، گفت: مربیان آموزش آگاهی از خطرات مین پس از گذراندن این دوره به سطح مدرس ارتقاء پیدا می‌کنند.
همچنین علی اصغری نماینده سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در صلیب سرخ جهانی و مشاور آموزش خطرات مین، اظهار داشت: دومین نشست از اولین دوره آموزشی مدرسان آگاهی از خطرات مین در مشهد برگزار می‌شود و با همکاری مشترک و حمایت‌های فنی و مالی نمایندگان سازمان امداد و نجات در ۶ استان مناطق جنگی گروه‌های هدفی برای مراجعه مربیان به مناطق آلوده به مین پیش‌بینی شده است.
وی افزود: این پروژه در سال ۹۳ با راه‌اندازی ۳ ایستگاه آموزشی در مرزهای کردستان آغاز شد و در سال ۹۵ هم بحث آموزش‌ها به‌طور جدی آغاز شد و این مرحله از پروژه به میزبانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به مدت سه روز در مشهد برگزار می‌شود.
اصغری در بحث برنامه‌های ویژه سازمان و امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران در راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی، گفت: این طرح با همکاری سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر خوزستان پیش‌بینی شده و پیش‌نویس این طرح به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ داده شده و در نظر داریم که پایگاه‌هایی را در خروجی‌های مرزهای استان خوزستان دایر کنیم و این پایگاه‌ها در مرزهای استان‌های ایلام و کرمانشاه هم فعال خواهند بود تا هیچگونه نگرانی‌ای برای زائران اربعین حسینی و خانواده‌های آن‌ها وجود نداشته باشد.
فرهاد عرب‌پور مدیر برنامه‌ همیاری و مشارکت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز، اظهار داشت: این دوره اولین کارگاهی است که در سال ۲۰۱۷ برگزار می‌شود و امیدواریم که اثربخشی لازم را داشته باشد.
وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه عبور از سطح تربیت مدرس به سطح بالاتر بوده و در جهت افزایش هماهنگی پروژه‌های آموزشی آگاهی از خطرات مین برگزار می‌شود، افزود: طراحی کارگاه‌های آموزشی بعدی نیز به میزان اثربخشی این کارگاه در مشهد بستگی دارد.
به گفته عرب‌‌پور، تدوین تفاهم‌نامه برنامه ۵ ساله صلیب سرخ با جمعیت هلال احمر در راستای تغییر نگرش افرادی است که با خطرات مین مواجه هستند.
دکتر سیدمجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، اظهار داشت: پروژه آگاهی از خطرات مین باتوجه به جنگ‌های داخلی و فرامنطقه‌ای وظیفه جمعیت ملی و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ را برای پناهندگان افغانستاتی و عراقی ساکن در استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان غربی، خوزستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان سنگین‌تر می‌کند.
وی افزود: در ۱۲ سال پیش و در
جهت جلوگیری از تحمیل صدمات و بروز آلودگی‌ها این کمیته در مرز دوغارون تایباد دایر شد و بعد از آن نیز در دیگر نقاط مرزی مورد نیاز در این ۶ استان فعال شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه امروز با حضور استیفان رابینسون مشاور منطقه‌ای تسلیحاتی صلیب سرخ جهانی ارزیابی دوره قبل و آموزش‌های جدید را داشتیم و این برنامه به مدت ۳ روز برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در ۱۲ سال گذشته بیش از دو میلیون افغانستانی در این زمینه آموزش دیدند و سالانه نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر خطرات انواع مین‌ها و مین‌های ضدنفر را آموزش می‌بینند که به‌طور میانگین روزانه ۱۵۰۰ نفر می‌شود تا ضمن شناسایی و به‌روز بودن، پیشگیری از وقوع حوادث و بلایا را داشته باشند.
شایان ذکر است که دوره گذشته این آموزش‌ها در آبان ماه سال ۹۵ به میزبانی کردستان برگزار شد.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.