کاهش ١٨ درصدی تصادفات در تعطیلات عید فطر

رئیس پلیس راهور ناجا توجه نکردن به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ را سه عامل مهم تصادفات دانست.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 25366

رئیس پلیس راهور خبر داد
کاهش ١٨ درصدی تصادفات در تعطیلات عید فطر


رئیس پلیس راهور ناجا توجه نکردن به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ را سه عامل مهم تصادفات دانست.


کاهش ١٨ درصدی تصادفات در تعطیلات عید فطربه گزارش نخست نیوز: سردار تقی مهری روز سه شنبه در نخستین نشست تخصصی فصلی روسای پلیس راهور و مراسم رونمایی از سامانه موبایلی بازرسان نامحسوس، افزود: یکی از طرح های مهم در سال جاری، طرح ویژه نوروزی بود که در نوروز ٩۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵ هزار نفر به کمک پلیس راه آمده و نتیجه خوبی حاصل شد.

وی افزود: در تعطیلات نوروز امسال عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و انحراف به چپ عامل حدود ٧۵ درصد تصادفات بوده است.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا، با همکاری دستگاه های امدادی و خدماتی و اطلاع رسانی و توجه مردم به رعایت قوانین و مقررات، در تعطیلات نوروز امسال شاهد کاهش حدود ١٠ درصدی جانباختگان بودیم.

سردار مهری گفت: برقراری نظم و انضباط در جریان انتخابات ریاست جمهوری اسلامی و شوراهای شهر و روستا و مراسم ارتحال امام (ره) از دیگر طرح های نیروی انتظامی در این ایام بوده است.

وی به طرح های این نیرو در روز قدس و نماز عید فطر با همکاری دستگاه های امدادی و خدماتی اشاره کرد و گفت: طرح عید سعید فطر همزمان با تعطیلات تابستانی شروع شده که هم اکنون نیز در حال اجراست و در تعطیلات عید فطر نسبت به مدت مشابه سال گذشته در راه مانده نداشتیم و به رغم افزایش سفر و خودرو، ترافیک روان بود.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در چهار روز عید فطر امسال حدود ١٨ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش تصادفات و جانباختگان روبرو بودیم.

سردار مهری افزود: پارسال طرح تابستانه ١۵ تیرماه آغاز شد اما امسال از اول تیرماه این طرح شروع شده و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.

وی هدف از برگزاری نشست فصلی پلیس راهور را ارزیابی عملکرد همکاران بویژه در مقطع مهم تعطیلات نوروزی و طرح های ویژه ترافیکی عنوان کرد تا نحوه اجرای طرح ها مورد بررسی قرار گیرد.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.