جلد قرآن کریم باید تداعی‌کننده محتوای عظیم آن باشد

رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی گفت: جلد قرآن کریم باید تداعی‌کننده محتوای عظیم آن باشد.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 25664

رئیس فراکسیون قرآن مجلس:
جلد قرآن کریم باید تداعی‌کننده محتوای عظیم آن باشد


رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی گفت: جلد قرآن کریم باید تداعی‌کننده محتوای عظیم آن باشد.


جلد قرآن کریم باید تداعی‌کننده محتوای عظیم آن باشدبه گزارش نخست نیوز : حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان این که ظاهر زیبای قرآن کریم و کتب ادعیه یکی از عواملی است که در جذب مخاطب تأثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: بدون تردید نگارش قرآن با خط زیبا، تزئین قرآن با هنرهای متفاوت و ... باعث ایجاد انگیزه در مخاطب برای ارتباط با این کتاب الهی و آسمانی می‎شود.
وی با اشاره به این که از همان ابتدا کتابت قرآن کریم با تزئین‌ و به‎کارگیری هنرهایی برای زیبایی ظاهری آن همراه بوده است، خاطرنشان کرد: این زیبایی ظاهری قرآن و هنرهایی که در آن به کار گرفته می‎شود، باید عاملی برای توجه بیشتر به این کتاب آسمانی باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که جلد قرآن کریم باید تداعی‌کننده محتوای عظیم آن نیز باشد، تصریح کرد: معمولاً تذهیب‌ها و طرح‌های به‌کار رفته در جلد قرآن کریم به سمت مینیاتورهای خاصی رفته که تداعی‌کننده برخی آیات الهی است اما بدون تردید هنوز می‌توان در زمینه طراحی جلد قرآن کریم کار زیادی انجام داد و از طرح‌های خلاقانه برای جذب هر چه بیشتر مخاطبان استفاده کرد.
پژمانفر با بیان این که اقدام به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) برای برگزاری جشنواره ملی «حُسنا» با موضوع طراحی جلد قرآن کریم و کتب ادعیه اقدام مثبت و مؤثری است، گفت: این جشنواره می‌تواند باعث شود هنرمندان گرد هم جمع شوند و هنر خود را در خدمت قرآن به‎کار گیرند و از این طریق مخاطبان را برای برقراری ارتباط بیشتر با این کتاب آسمانی و انس با قرآن ترغیب کنند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از طرفی برگزاری این جشنواره و ارائه طرح‌های جدید و خلاقانه برای جلد قرآن کریم و کتب ادعیه در آن انگیزه‎ای نیز برای ناشران است و آنان را نیز ترغیب می‌کند که از این طرح‌های نوآورانه استفاده کنند و در نهایت آنچه تولید می‎شود، جلد فاخری باشد که در شأن قرآن کریم است و از طرفی جذابیت بیشتری برای مخاطبان نیز ایجاد می‌کند.
شایان ذکر است علاقه‌مندان، هنرمندان و طراحان گرافیک سراسر کشور برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نخستین جشنواره ملی طراحی جلد قرآن کریم و کتب ادعیه با نام «حُسنا» می‌توانند به کانال تلگرامی @hossna٢٠١٧ و سایت www.Behnashr.com مراجعه کنند.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.