۳ میلیون دانش‌آموز ‌در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می‌کنند

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: سه میلیون دانش آموز کشور مرداد ماه جاری در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می‌کنند.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 25666

معاون وزیر آموزش و پرورش:
۳ میلیون دانش‌آموز ‌در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می‌کنند


معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: سه میلیون دانش آموز کشور مرداد ماه جاری در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می‌کنند.


۳ میلیون دانش‌آموز ‌در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می‌کنند


به گزارش نخست نیوز : علی زرافشان در اختتامیه جشنواره نوجوان خوارزمی در بخش دختران اظهار داشت: حضور بیش از ٧٢۵ هزار نفر رشته در جشنواره نوجوان خوارزمی خراسان رضوی نشان از مشارکت عظیم دانش‌آموزان و توجه ویژه تعلیم و تربیت این استان به مبحث آموزش باکیفیت دارد.
وی با اشاره به این که حدود سه سال است که جشنواره نوجوان خوارزمی در سطح کشوری برای دانش‌آموزان دوره اول متوسطه برگزار می‌شود افزود: دانش‌آموزان ابتدایی و دوره دوم متوسطه دارای جشنواره های جاربن حیان و جوان خوارزمی بودند اما با ابتکار آموزش وپرورش خراسان رضوی جشنواره نوجوان خوارزمی برای دانش‌آموزان دوره اول متوسطه برگزار شد که به واسطه اهمیت آن به جشنواره کشوری ارتقاء یافت.
وی با بیان این که بیش از سه میلیون دانش آموز کشور مرداد ماه جاری در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می‌کنند افزود: در مطالعات علمی ١٨ روش متفاوت برای شناسایی و هدایت استعدادهای برتر وجود دارد که مدارس استعدادهای درخشان و برگزاری جشنواره و مسابقات یکی از این انواع است.
زرافشان با اعلام این که جشنواره یعنی ایجاد فرصت بروز و شناسایی استعدادها ادامه داد: در این مسابقات تنها استعدادهای درخشان علمی و نظر اهمیت ندارد بلکه ایجاد خلاقیت، نوآوری و خلق ایده‌های جدید مورد تاکید است.
زرافشان در زمینه چند استعدادی در دانش آموزان بیان کرد: سال گذشته در شورای آموزش وپرورش کشور آیین نامه استعدادهای برتر به تصویب رسید و تنوع استعدادهای دانش‌آموزان شناسایی شد. استعدادهای علمی، عملی، مهارتی، هنری، پژوهشی، ورزشی و غیره از جمله استعدادهای شناخته شده است که هر دانش‌آموز می‌تواند تعدادی از آنها را دارا باشد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش وپرورش اذعان کرد: با برگزاری جشنواره‌ها قصد داریم دانش آموزان را از دوران مدرسه در عرصه پژوهش تربیت کنیم تا در آینده‌شان توسعه دهنده رشد علمی کشور باشند.
وی افزود: در مسابقات و جشنواره‌ها تنها استعدادهای درخشان علمی و نظر اهمیت ندارد بلکه ایجاد خلاقیت، نوآوری و خلق ایده‌های جدید مورد تاکید است.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.