انتقاد نخست‌وزیر هند از کشته شدن مسلمانان به خاطر مصرف گوشت گاو

«نارندرا مودی» از مردم کشورش درخواست کرد با خشونت علیه مسلمانان بخاطر مصرف گوشت گاو مقابله کنند.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 25667

انتقاد نخست‌وزیر هند از کشته شدن مسلمانان به خاطر مصرف گوشت گاو


«نارندرا مودی» از مردم کشورش درخواست کرد با خشونت علیه مسلمانان بخاطر مصرف گوشت گاو مقابله کنند.


انتقاد نخست‌وزیر هند از کشته شدن مسلمانان به خاطر مصرف گوشت گاوبه گزارش نخست نیوز : «نارندرا مودی» نخست وزیر هند از مردم کشورش خواست خشونت علیه مسلمانان به دلیل مصرف گوشت گاو را متوقف کنند.

وی ضمن انتقاد از این مسئله از ایالت‌های این کشور درخواست کرد اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از آزار و اذیت افرادی که گوشت گاو می‌خورند و یا این حیوان را برای مصرف می‌کشند، انجام دهند.

نارندرا مودی این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که در ژوئن سال جاری میلادی یک نوجوان ١۶ ساله بخاطر خوردن گوشت گاو در داخل قطار مورد هندوها حمله قرار گرفت و کشته شد.

نارندرا مودی در حساب توییتر خود نوشت: مقامات ایالت های مختلف باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از اینگونه خشونت‌ها علیه مسلمانان به کار بگیرند.

گفته می شود اینگونه خشونت‌ها به نام حفاظت از گاو در هند، از زمان روی کار آمدن نارندرا مودی و قدرت گرفتن حزب ملی‌گرای هندو در سال ٢٠١۴، تشدید شده است.

نارندرا مودی پیشتر اینگونه خشونت‌ها علیه مسلمانان هند را که ١۴ درصد از جمعیت ١.٣ میلیارد نفری این کشور را تشکیل می دهند، محکوم کرده بود.

از سال ٢٠١٠ دستکم ٢٨ مسلمان به دلیل کشتن یا خوردن گوشت گاو به دست هندوها کشته شده‌اند.

گاو برای پیروان آیین هندویک حیوان مقدس محسوب می شود و در بیشتر ایالت های این کشور، کشتن گاو ممنوع است. به همین دلیل مسلمانان که از مصرف کنندگان عمده گوشت گاو در هند هستند، بارها مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

در حال حاضر، تنها در ٨ ایالت از ٢٩ ایالت هند، مصرف گوشت گاو جرم محسوب نمی‌شود.

ایالت گجرات هند چندی پیش با تصویب قانونی جدید مجازات کشتن گاو را از جریمه نقدی به حبس ابد تغییر داد. طبق این قانون خرید و فروش گوشت گاو نیز ١٠ سال حبس دارد.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.