اعلام آمادگی موسسه گلستان علی (ع) از سرپرستی ١٠٠کودک میانماری

مدیر عامل موسسه گلستان علی(ع) گفت: موسسه گلستان علی(ع) این آمادگی را دارد که ١٠٠کودک میانماری که پدر و مادرشان را در حوادث اخیر میانمار از دست داده ان

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 28357

مدیر عامل موسسه گلستان علی(ع) بیان کرد:
اعلام آمادگی موسسه گلستان علی (ع) از سرپرستی ١٠٠کودک میانماری


مدیر عامل موسسه گلستان علی(ع) گفت: موسسه گلستان علی(ع) این آمادگی را دارد که ١٠٠کودک میانماری که پدر و مادرشان را در حوادث اخیر میانمار از دست داده اند تحث پوشش خود در بیاورد.


اعلام آمادگی موسسه گلستان علی (ع) از سرپرستی ١٠٠کودک میانماری


به گزارش نخست نیوز : سیدحمیدرضازاده با انتقاد شدید از فجایع میانمار، اظهارداشت: کودکان مراکز موسسه گلستان علی (ع) به نیابت از ١٠مرکز دیگراین موسسه دور هم جمع شدند تا نسل کشی میانمار را محکوم کنند و اعلام کنند ما در کنار کودکان میانمار هستیم.
وی افزود: موسسه گلستان علی(ع) در هر جایی اگر کودکی مورد ظلم قرار گیرد در حد بضاعت خود ورود پیدا می کند و کودکان موسسه بر این باور هستند که می توانند تاثیر گذار باشند.
رضازاده تصریح کرد: موسسه گلستان علی (ع) اعلام امادگی می کند و اگر شرایطی به وجود بیاید از کودکان میانماری که پدر و مادرشان را در این مهاجرت از دست داده اند حمایت کند و اگر این کودکان به ایران واگذار شوند ١٠٠کودک میانماری را تحت پوشش قرار خواهیم داد.
مدیر عامل موسسه گلستان علی(ع) گفت: رایزنی هایی داشته ایم و در حال حاضر اعلام امادگی می کنیم البته بهزیستی متولی است و باید در این زمینه اقدام کند شهر مشهد با توجه به ویژگی های خاصی که دارد و بیشترین کودک بی سرپرستی که در اختیار دارد می تواند در این زمینه نیز ورود پیدا کند و ما به بهزیستی امادگی خود را اعلام کرده ایم.
*اعزام کمیته حقیقت یاب دفاع از کودکان به کشور بنگلادش از سوی موسسه گلستان علی(ع)
همچنین سعید حقیقی معاون بین الملل موسسه گلستان علی (ع) در حاشیه تجمع اعتراض آمیز کودکان گلستان علی (ع) در حمایت از کودکان ستم دیده میانمار اظهار داشت: مسلما وقتی یک اتفاقی در گوشه ای از جهان برای بخشی از بشریت می افتد بر اساس فطرت پاک بشری کسی ساکت نمی نشیند و اعتراضی انجام می دهد اخیرا مواجه شده ایم با حوادث خون بار و نگران کننده مردم مسلمان میانمار به دلیل مذهب و دینشان و متاسفانه جوامع بشری و حقوق بشری در برابر این ظلمی که به مردم میانمار می شود سکوت کرده اند.
وی افزود: معاونت بین الملل گلستان علی (ع) به دلیل این فجایع خون بار علیه کودکان مظلوم و ستم دیده میانماری تجمعی اعتراض آمیز را با حضور کودکان گلستان علی(ع) برگزار کرد و در این مسیر کودکان گلستان علی اعلام همدردی خود را با کودکان میانماراعلام کردند تا به انها بگویند که ما شما را تنها نمی گذاریم و شما تنها نیستید و حاضر هستیم شما را در کنار خودمان جای دهیم و پذیرای شما در ایران باشیم.
حقیقی تصریح کرد: موسسه گلستان علی رسما اعلام کرده است که آمادگی دارد تمام کودکان میانماری که آواره کشورهایی از جمله بنگلادش هستند را تحت پوشش قرار دهد البته اگر دستگاه های ذی ربط بین المللی اجازه ورود آنها را به ایران بدهندما مشتاق خواهیم بود از نگاه انسانی بدون در نظر گرفتن مذهب آنها را پذیرا باشیم.
وی عنوان کرد:اینگونه اقدامات شاید نتواند از حیث فیزیکی و عملیاتی اقدام شایسته ای باشد اما از حیث دیپلماسی عمومی می تواند وجدان های خاموش و نیمه بیدار مردم جهان را بیدار کند و بگوید که در گوشه ای از جهان همچون ایران هستند که قلبشان برای شما می تپد چرا که به فرموده مقام معظم رهبری ایران و ایرانی باید در برابر ظلم و ستمی که به هر انسانی در گوشه جهان می شود ایفای نقش کند و صدای داد خواهی آنها را به گوش بقیه برسانند.
معاون بین الملل موسسه گلستان علی(ع) گفت: این تجمع اعتراض امیز با همکاری جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز با موضوع فعالیت های فلسطین وصهیونیسم شناسی کار می کند اما با توجه به ظلمی که صورت گرفته است مسلما جمعیت دفاع از مردم فلسطین نیز فرقی برایش نمی کند و دفاع از مردم میانمار را نیز وظیفه خود می داند که نباید ساکت بنشیند چرا که ظلمی در گوشه ای از جهان حادث شده است.
حقیقی خاطرنشان کرد: معاونت بین الملل موسسه گلستان علی (ع) اعلام امادگی کرده است تا در اینده ای نزدیک هیئتی از نمایندگان خود را به کشور بنگلادش اعزام کند تا وضعیت کودکان ظلم دیده میانماری که در مرزهای بنگلادش مستقر هستند با نگاه تشکیل کمیته حقیقت یاب اخرین وضعیت کودکان میانماری را بررسی و اعلام گزارش کند و به زودی در صدد اعزام این تیم هستیم و نمایندگان رسمی حوزه دفاع از حقوق کودک را اعزام خواهیم کرد.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.