چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی گفت: مسابقات کراس‌کانتری کشوری که در چشمه‌سبز‌ گلمکان برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و امسال هم چهارم

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 28360

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی:
چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود


رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی گفت: مسابقات کراس‌کانتری کشوری که در چشمه‌سبز‌ گلمکان برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و امسال هم چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود.


چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شودبه گزارش نخست نیوز : مهدی روزبهانه در نشستی خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: دوچرخه‌سواری خراسان رضوی در جایگاه دوم کشور قرار دارد و در رشته کوهستان در جایگاه هشتم کشور بوده است.
وی افزود: مسابقات کراس‌کانتری کشوری که در چشمه‌سبز‌ گلمکان برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و این مسابقات با همت و تلاش مردم برگزار می‌شود و امسال هم چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود.
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی با بیان اینکه هر ساله شاهد رشد کمی و کیفی این مسابقات بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: مسابقات جایزه بزرگ هزینه‌های اسکان و تغذیه را دارد، اما این هزینه‌ها در این رویداد ورزشی از ورزشکاران شرکت‌کننده گرفته نمی‌شود؛
در دو سال گذشته برگزیده‌ای از خراسان رضوی نداشتیم و سال گذشته نفر پانزدهم از استان بود و امیدواریم که امسال هم اکثر برگزیدگان از خراسان رضوی باشند؛ همچنین در بحث داوران هم داوران شاخصی از استان داریم که این رویداد را قضاوت می‌کنند.
روزبهانه با بیان اینکه میزبانی‌ای فراتر از رقابت‌های کشوری مدنظرمان است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ را در سطوح آسیایی و جهانی برگزار کنیم و قطعاً ظرفیت‌های موجود فراتر از سطح کشوری است.
وی تاکید کرد: در دوره گذشته ۷۰ نفر شرکت کردند که ۵۰ درصد آن‌ها از خراسان رضوی بودند و برای امسال هم همین تعداد را پیش‌بینی کرده‌ایم و حتی تا ۲۰۰ نفر هم امکان پذیرش است، اما به‌دلیل حفظ ایمنی و سلامت ورزشکاران این کار نخواهیم کرد.
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی در رابطه با مسیر این مسابقه، گفت: چهارمین دوره مسابقه جایزه بزرگ کشور در مسیری به طول ۵ کیلومتر و ۸۰۰ متر و در ۶ دور برگزار می‌شود و مجموع مسافتی هم که دوچرخه‌سواران رکاب خواهند زد ۳۴ کیلومتر و ۸۰۰ متر است و زمان این مسابقه هم یک ساعت خواهد بود.
در این نشست نصرالله لولو نایب رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی و رئیس هیئت دوچرخه‌سواری چناران، اظهار داشت: گلمکان از سه سال قبل به عنوان میزبان مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور انتخاب شد و امسال چهارمین دوره این مسابقات در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود.
وی افزود: امسال هم طبق سنوات گذشته اسکان و تغذیه رایگان ورزشکاران ۲۴ ساعت قبل از شروع مسابقات فراهم شده و نفرات اول تا پانزدهم در پایان این رویداد ورزشی مورد تقدیر واقع خواهند شد.
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری چناران با بیان اینکه در بحث فنی اقدامات لازم توسط کمیته کوهستان این هیئت صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: پذیرش ورزشکاران در روز شنبه ۲۵ شهریور ماه خواهد بود و مسابقه هم در روز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه برگزار می‌شود و زمان اختتامیه آن هم در همان روز و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر خواهد بود.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.