سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری در مشهد در ۴ سال اخیر

معاون شهردار مشهد گفت: در چهار سال گذشته حدود ۶ میلیارد دلار در شهر مشهد سرمایه‌گذاری صورت گرفته که بیشتر آن در بخش خصوصی قرار دارد.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 28363

سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری در مشهد در ۴ سال اخیر


معاون شهردار مشهد گفت: در چهار سال گذشته حدود ۶ میلیارد دلار در شهر مشهد سرمایه‌گذاری صورت گرفته که بیشتر آن در بخش خصوصی قرار دارد.


سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری در مشهد در ۴ سال اخیربه گزارش نخست نیوز :محمدرضا مزجی ظهر امروز در دیدار با هیئت ایتالیایی در محل معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به این که شهر مشهد مزیت و ویژگی‌های برجسته‌ای برای سرمایه گذاری دارد اظهار داشت: در حالی که کشورها مقابل ایران موانع خیلی زیادی ایجاد کرده‌اند موفق به جذب سرمایه گذاران زیادی شده‌ایم.

مزجی ادامه داد: در چهار سال گذشته حدود ۶ میلیارد دلار در شهر مشهد سرمایه گذاری صورت گرفته که بیشتر آن در بخش خصوصی قرار دارد. این امر نشان دهنده علاقه مندی سرمایه‌گذاران به شهر مشهد و مدیریت و بسترسازی مناسب است.

وی بیان کرد: استقبال از سرمایه گذاری در مشهد فرایند فزاینده‌ای دارد و امیدواریم این اتفاق به صورت زیرینایی در حوزه گردشگری انجام شود. با توجه به این که کشور ایتالیا از زیبایی و جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار است در نظر داریم مهم ترین پروژه اثرگذار را در این دیدار معرفی کنیم.

مزجی در مورد پروژه مطرح شده اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت هزار هکتار و در ٩ قطعه به عنوان یک طرح بزرگ گردشگری طراحی شده است.

وی با بیان این که عمده زمین این مکان در اختیار شهرداری است عنوان کرد: شرکتی با هدف خرید زمین برای طرح یاد شده تاسیس شده که توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود.

وی با تصریح این موضوع که شهرداری تنها بستر سرمایه گذاری را فراهم میکند گفت: شهرداری به عنوان یک دوست برای سرمایه گذاران است که دلیل افزایش سرمایه گذاری در مشهد به همین امر قلمداد می‌شود. تجربه در شهر مشهد نشان داده که پروژه‌ها با مدیریت شهرداری پیشرفت فیزیکی و زیربنایی بهتری داشته است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد توسعه سرمایه گذاری مشهد در کل کشور را بی‌نظیر دانست و ادامه داد: سرمایه اولیه طرح مطرح شده هزار و صد میلیارد تومان معادل با ٢٢٠ میلیون یورو است.

منبع : تسنیم

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.