تعداد ۱۴ قرارداد در بخش‌های تولیدی منعقد شده است

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون گفت: تعداد ۱۴ قرارداد در حجم ۷۵۰۰ میلیارد ریال در بخش‌های تولیدی منعقد شده است.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 28364

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون:
تعداد ۱۴ قرارداد در بخش‌های تولیدی منعقد شده است


مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون گفت: تعداد ۱۴ قرارداد در حجم ۷۵۰۰ میلیارد ریال در بخش‌های تولیدی منعقد شده است.


تعداد ۱۴ قرارداد در بخش‌های تولیدی منعقد شده استبه گزارش نخست نیوز: حمیدرضا البرزی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: امسال هشتمین سال فعالیت بانک توسعه تعاون است و مصوبه فعالیت این بانک در
سرمایه پایه این بانک از ۵ هزار میلیارد به ۹ هزار میلیارد رسیده و ۴۰۰ شعبه و ۸۰ باجه در سطح کشور فعال است و در بخش‌های اعتباری، ریالی، ارزی و خدمات بانک‌داری الکترونیک کمتر از سایر بانک‌ها نیستیم و کلیه خدمات به‌صورت اینترنتی هم قابل ارائه است.
وی افزود: در سال قبل تسهیلاتی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن و خدمات به ارزش ۵۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده و در سال ۹۶ تاکنون ۳۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.
تسهیلات تکلیفی در بحث ازدواج، کمیته امداد، بهزیستی و خرید گندم بوده که در بخش گندم ۳ هزار میلیارد ریال پرداخت شده و تفاهم کمیته امداد به امضا رسیده و بهزیستی هم در حال پیش‌نویس است، اما در طرح ضربتی ازدواج سهمیه بانک را با رشد ۹۲ درصدی به اتمام رساندیم و در ۵ ماهه نخست امسال ۷۰ درصد تسهیلات تکلیفی پرداخت شده و مجموع پرداختی ۹۰۰ میلیارد ریال بوده است.
مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: تعداد ۱۴ قرارداد در حجم ۷۵۰۰ میلیارد ریال در بخش‌های تولیدی منعقد شده تا هم اشتغال موجود حفظ شده و هم اینکه اشتغال جدید ایجاد شود.
البرزی با بیان اینکه در بحث اشتغال پایدار تسهیلاتی به ارزش ۱۵ میلیارد ریال پرداخت می‌شود، تصریح کرد: این طرح به اشتغال روستایی کمک می‌کند و بانک توسعه تعاون در ارائه خدمت به بنگاه‌های کوچک و متوسط در رتبه هفتم است و تفاهم‌نامه‌هایی با بنیاد شهید، سازمان بنادر و کشتی‌رانی، وزارت ورزش و جوانان و غیره با هدف توسعه و افزایش ظرفیت بخش تعاون به امضا رسیده تا تسهیلاتی با سود کم به جامعه هدفمان پرداخت شود.
وی در رابطه عملکرد شعب استانی بانک توسعه تعاون، تاکید کرد: نسبت مطالبات غیرجاری در تسهیلات پرداختی در برخی استان‌ها شاخص بوده و سه استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی بهترین عملکرد در میان ۳۱ استان کشور داشته‌اند.
مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون در رابطه افزایش نرخ تسهیلات ازدواج، گفت: صحبت‌هایی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح شده اما هنوز چیزی به بانک مرکزی ابلاغ نشده که در اختیار سایر بانک‌ها قرار بگیرد و نرخ این تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریال برای هر زوج بوده که این رقم برای خانواده شهدا و ایثارگران دو برابر بوده است.
البرزی گفت: بیشترین میزان بدهی‌ها مربوط به بخش صنعت و معدن بوده که رقم آن ۵۸۰ میلیارد ریال بوده است.

نظرات

ارسال نظر

  • با کسر یارانه مردم به بهانه بازسازی مناطق زلزله‌زده موافق هستید؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.