قیمت سهام پدیده رشد چشمگیری داشته است

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: قیمت معاملاتی سهام پدیده نسبت به قبل از افزایش سرمایه بالا رفته است و قیمت سهام این شرکت رشد چشمگیری داشته اس

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 35304

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز:
قیمت سهام پدیده رشد چشمگیری داشته است


مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: قیمت معاملاتی سهام پدیده نسبت به قبل از افزایش سرمایه بالا رفته است و قیمت سهام این شرکت رشد چشمگیری داشته است.


قیمت سهام پدیده رشد چشمگیری داشته است

به گزارش نخست نیوز،در روزهای اخیر، به دلیل انعقاد قرارداد پیمانکاران، اعطای مجوز ساخت برج پدیده شاندیز، تمدید مجوز ساخت پدیده کیش، مناقصه فاز ٢ هتل پدیده شاندیز، افتتاح هایپر مارکت پدیده شاندیز و پیست پاتیناژ پدیده شاندیز؛ قیمت سهام این شرکت رشد چشمگیری داشته است.
همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر فاز ۲ هتل این مجموعه بازگشایی شد و مناقصه آن در میان پیمانکاران برگزار شد و این فاز شامل نصب اسکله، سقف و اجرای بتنی بوده و به ۲۱ شرکت ذی‌صلاح دعوت نامه ارسال شد که از این تعداد ۷ شرکت اعلام حضور کردند و مابقی به دلیل عدم امکان شرایط حضور انصراف دادند.
برآورد رقم مناقصه فاز ٢ هتل پدیده شاندیز ۱۳۴ میلیارد ۵۰۰ میلیون ۱۱۴ هزار و ۹۳۰ ریال بوده است و در این رابطه ۴ پیشنهاد نقدی ۱۰۰، ۷۵، ۵۰ و ۲۵ درصدی همراه با تهاتر باقی مانده را در قالب ۲۵، ۵۰ و ۷۵ درصدی از سوی گروه شرکت‌های پدیده شاندیز ارائه شد و پاکت‌های آن هم در ۳ دسته الف، ب و ج و متناسب با نوع پیشنهادات تقسیم شد.
از مجموع ۷ شرکت حاضر در مناقصه ۲ شرکت تک پیشنهاد ۱۰۰ درصد نقد و ۵ شرکت هم ۲ پیشنهاد ۱۰۰ درصد نقد و ۷۵ درصد نقد و ۲۵ درصد تهاتر را داده بودند و پیشنهادات ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد تهاتر و همچنین ۲۵ درصد نقد و ۷۵ درصد تهاتر را نداشتیم و در نهایت فرد برگزیده این مناقصه معرفی شد.
در رابطه با موضوعاتی همچون تهاترها، مالیات، نقل و انتقالات سهام، نحوه حسابرسی‌ها، بورس و فرابورس، رشد ۶ برابری هر سهم و سامانه سناپ سوالاتی از سوی مردم و برخی از سهامداران مطرح شده که در همین رابطه گفت‌وگویی را با ابوالفضل انتظاری مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز صورت دادیم که در ادامه می‌خوانید:
آیا تهاتر سهام با واحدهای تجاری و اقامتی امکان پذیر است؟
خیر، در حال حاضر ممکن نیست.
میزان مالیات و کارمزد نقل و انتقال سهام پدیده چقدر است؟
به ازای هر سهم ۴ درصد مالیات و در حال حاضر از سوی خریدار و فروشنده هر یک ۴ تومان هزینه خدمات نقل و انتقالات است.
آیا در اسفند ماه افزایش سرمایه دومی در شرکت ابنیه و ساختمان خواهد بود؟
گزارش توجیهی افزایش سرمایه آماده شده است اما تصمیم گیری در خصوص چگونگی افزایش سرمایه بایستی با تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده صورت گیرد .به احتمال زیاد مجمع عمومی در اسفند ماه امسال تشکیل می‌شود.
آیا حسابرسی‌های سال ۹۳ تا ۹۵ گروه شرکت‌های پدیده شاندیز نهایی شده است؟
حسابرسی تمام شرکت‌های زیرمجموعه گروه شرکت‌های پدیده شاندیز نهایی شده است.
چرا قیمت سهام کاهش یافته است؟
خوشبختانه با امید و رونقی که در پروژه ایجاد شده و با رونقی که در عرضه و تقاضای سهام به وجود آمده است، قیمت معاملاتی سهام پدیده نسبت به قبل از افزایش سرمایه بالا رفته است و قیمت سهام این شرکت رشد چشمگیری داشته است.
قابل ذکر است هر یک سهم گذشته قبل از افزایش سرمایه اکنون به ۶ سهم تبدیل شده است، در آن موقع قیمت سهام در سامانه سناپ ۹۴۳ تومان و تقریباً با کمترین خریدار بوده است و در خارج از سامانه و به‌صورت وکالتی با قیمت‌های کمتر از نصف آن خرید و فروش می شده است، اکنون این قیمت طی مدت سه ماهه به ۲۳۲۲ =۶ ×۳۸۷ رسیده است و البته تا نرخ مورد نظر سهامداران فاصله دارد و باید به تدریج افزایش پیدا کند.
چرا شرکت پدیده خود اقدام به خرید سهام نمی‌کند؟
براساس قانون تجارت هیچ شرکتی حق خرید و فروش سهام خود را ندارد، بنابراین خرید سهام را باید بازارگردانان و یا خریداران انجام دهند.
آیا گروه شرکت‌های پدیده وارد بورس یا فرابورس خواهند شد؟
براساس مصوبات قانونی پیگیری برای پذیرش و باز شدن نماد شرکت توسعه و همچنین شرکت ابنیه و ساختمان در حال انجام است و به زودی این مجموعه وارد بورس یا فرابورس خواهند شد.
آیا محدودیتی برای خرید فروش تعدادی سهام در سامانه سناپ وجود دارد؟
به جهت مدیریت بازار و متناسب شرایط، مجوز تعداد عرضه و فروش کم و زیاد می‌شود، اما برای خرید هیچگونه محدودیتی در تعداد سهام وجود ندارد و تمامی اطلاعات لازم به‌صورت کامل در این سامانه موجود است.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.