اجتماع فرهنگی مردم شهرستان فردوس در مشهد برگزار شد

اجتماع فرهنگی مردم شهرستان فردوس به همت خیران و با حضور فرماندار، شهردار و چهرهای شاخص این شهر در سالن تربیت مشهد برگزار شد.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 35365

اجتماع فرهنگی مردم شهرستان فردوس در مشهد برگزار شد


اجتماع فرهنگی مردم شهرستان فردوس به همت خیران و با حضور فرماندار، شهردار و چهرهای شاخص این شهر در سالن تربیت مشهد برگزار شد.


اجتماع فرهنگی مردم شهرستان فردوس در مشهد برگزار شد

به گزارش نخست نیوز، حوری خرسندی یکی از حامیان برگزاری این اجتماع فرهنگی ضمن بیان مزایای همگرایی میان همشهریان فردوسی، علت برگزاری چنین مراسماتی را بیان توانمندها و شناسایی ظرفیت های این شهرستان محروم عنوان کرد.
وی افزود: جوانان شهرستان فردوس در خراسان جنوبی با همه کمبودها و محرومیت ها، از استعداد و ظرفیت خود برای همگرایی میان همشهریانشان استفاده می کنند که از گروه تئاتر فرهنگی هنری نبوت می توان به عنوان نمونه نام برد که بی هیچ چشم داشتی و با کمک شادی یاران به فعالیت می پردازند.
فرماندار شهرستان فردوس با اشاره به خشکسالی های اخیر و سخت شدن شرایط زندگی بر مردم وجود چنین برنامه هایی را غنمیت دانست و فعالیت این گروه را با هدف شاد کردن مردم مورد تجمید قرار داد.
مهدی ابراهیمی جوانان و تئاتر شهرستان فردوس را از توانمندی های این شهرستان عنوان کرد و افزود: فردوس، نیشابوری دیگر است و در سنوات گذشته با همه کمبود ها گروه های تئاتر این شهرستان به جشنواره فجر راه یافتند که نیازمند عزم جدی و حمایت بیشتر مسئولان است.
امیر الهامی، پژوهشگر و استاد دانشگاه و مجری برنامه های صدا و سیما در خصوص برگزاری چنین برنامه های عنوان کرد: اجتماع خرده فرهنگ ها و ریز فرهنگ با حمایت مردم قوام دهنده وحدت ملی است. هنر در شهرستان فردوس قابل توجه است و راهکار مناسبی است برای خنداندن مردم در شرایط خشکسالی و خشم طبیعت.
خلیل آذر همایون سرپرست گروه فرهنگی هنری نبوت شهرستان فردوس با اشاره به اجرای سالانه ۱۵۰ برنامه تئاتر شاد در مساجد این شهرستان از سال ۸۶، هدف از اجرای این برنامه ها را شاد کردن مردم دانست.
وی افزود: خشکسالی های پیاپی و خشن بودن شرایط طبیعت باعث بروز مشکلات روحی و روانی برای مردم شده است و این گروه با هفت عضو ثابت و بیست عضو افتخاری به صورت خودجوش برای ۲۰ هزارنفر از جمعیت ۴۰هزار نفری شهرستان فردوس به اجرای تئاتر در مساجد به صورت سالانه می پردازد.
وی ضمن تشکر از اعضای گروه فرهنگی و هنری نبوت، نیت و حمایت شادیاران؛کسانی که با توجه به حدیث پیامبر اسلام که شاد کردن مردم را پس از نماز اول وقت بهترین کار می دانند به تامین هزینه اجرای این گروه می پردازند قابل ستایش دانست.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.