تداکس امید در مشهد برگزار می‌شود

دبیر اجرایی تداکس امید گفت: تداکس امید از ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز جمعه ۲۷ بهمن ماه امسال در تالار شهر مشهد برگزار می‌شود.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 35455

دبیر اجرایی تداکس امید:
تداکس امید در مشهد برگزار می‌شود


دبیر اجرایی تداکس امید گفت: تداکس امید از ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز جمعه ۲۷ بهمن ماه امسال در تالار شهر مشهد برگزار می‌شود.


تداکس امید در مشهد برگزار می‌شود

به گزارش نخست نیوز، «محمدرضا زیبایی» در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: «تِد» برای نخستین بار در سال ۱۹۸۴ به عنوان کنفرانسی چهار روزه و با هدف گسترش ایده‌های ارزشمند برگزار شد. «تِد»، در اولین نوبت آنقدر خوب عمل کرد که هم اکنون به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رویدادهای جهانی شناخته می شود.
وی افزود: «تِد» با گرد هم آوردن افراد کنجکاو و تشنه یادگیری از سراسر دنیا، ثابت کرده است که ایده‌ها می‌توانند رفتار، زندگی و در نهایت جهان بشریت را دگرگون کنند.
دبیر اجرایی «تِد اکس امید» با بیان اینکه جرقه هر ایده‌ای که در «تِد» زده می‌شود به واسطه جمعی که در آن حاضر هستند به سرعت شعله‌ور خواهد شد، خاطرنشان کرد: انسان‌های با تجربه در حرفه کاری خود، هنرمندان، اهالی فرهنگ و هنر، جامعه‌شناسان، محققان و تحول‌آفرینان، افراد حاضر در «تِد» هستند و از آنجا که در سراسر جهان از جمله ایران درخواست‌ها برای شرکت در کنفرانس‌های «تِد» بسیار زیاد بوده است، بنیاد «تِد» بر آن شده تا با دادن مجوز برگزاری این کنفرانس به کشورهای مختلف دامنه تاثیر ایده‌ها را بسیار گسترده‌تر کند و در همین راستا «تِد اکس امید» از ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز جمعه ۲۷ بهمن ماه امسال در تالار شهر مشهد برگزار می‌شود.
زیبایی تصریح کرد: این «تِد اکس امید» از جنبه جهانی بسیار حائز اهمیت بوده است، چرا که بدین وسیله می‌توان چهره واقعی شهر مشهد، استان خراسان رضوی و کشور ایران را به جهانیان نشان داد. چهره‌ای مثبت و پرامید که می‌تواند ذکاوت و انرژی جوانان ایده‌پردازش را در کنار تجربه و حمایت بزرگانش قرار دهد و با همدلی سازمان‌ها و نهادهای شهری، بستری کم‌نظیر برای ایجاد تحولات مثبت اجتماعی فراهم آورد.
وی تاکید کرد: برگزاری رویداد «تِد اکس امید» در مشهد از این جنبه بسیار مهم است که بزرگترین مراکز علمی و دانشگاهی ایران در مشهد واقع شده و ظرفیت‌های بالای کارآفرینی به سبب حضور بیش از ۳۰ میلیون زائر و گردشگر داخلی و خارجی طی سال موجود است. تجربه‌های موفق کارآفرینی و رشد بسیار بالای استارتاپ‌ها کمک نموده نیاز مبرم استان به جهش‌های اقتصادی در بخشی پاسخ داده شود. معرفی توانمندی‌های مشهد، حضور نخبگان و فعالان علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور نیز از دید دیگر حائز اهمیت فراوان است، برندینگ شهری مشهد به جهت معرفی به فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران خارجی نیز با این رویداد دچار رشد خواهد شد.
دبیر اجرایی «تِد اکس امید» با اشاره به سخنران‌های این رویداد علمی، بیان کرد: در «تِد اکس امید» ۸ سخنرانی علمی و تخصصی با حضور «علی صاحبی» ، «حمید فدایی» ، «محمدعلی چمنیان» ، «امیر شهلا» ، «بابک بادکوبه» ، «داریوش محجوبی» ، «روبن غنی‌پور» ، «احمدرضا کاظمی» و ارائه می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این «تِد اکس امید» می‌توانند از طریق سایت www.tedxomid.com نسبت به ثبت نام جهت حضور خود اقدام کنند.
زیبایی گفت: «تِد اکس امید» بدون همراهی سازمان‌های دولتی، موسسه‌های فرهنگی، سازمان‌های مردم‌نهاد، مجموعه‌های مختلف شهری، صاحب‌نظران و اندیشمندان، اساتید، دانشجویان، منتقدان، افراد دارای ایده و همه آن‌هایی که به تعالی فرهنگی و اجتماعی شهر مشهد می‌اندیشند چنان که باید برگزار نخواهد شد.
«تِد اکس امید» با همکاری «انجمن مدیران صنایع خراسان» ، «پارک علم و فناوری خراسان» ، «کانون کارآفرینان خراسان رضوی» ، «خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی» ، «کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد» ، «معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد» و «معاونت اقتصادی شهرداری مشهد» برگزار می‌شود.
وی افزود: در مسیر گسترش ایده‌های ارزشمند، سازمان «تِد» (TED) برنامه‌ای با عنوان «تِد اکس» (TEDx) را بنیانگذاری کرده است و «تِد اکس» برنامه ای شامل رویدادهای بومی و مستقل است که مخاطبین خود را برای تجربه رویدادی شبیه به کنفرانس «تِد» گرد یکدیگر می‌آورد.
زیبایی افزود: امیدواریم که «تِد اکس امید» در شهر امید و زندگی موجب توسعه فرهنگ کارآفرینی در نسل هوشمند جوان، رشد و توسعه اقتصادی، برندینگ شهری و هم‌افزایی نخبگان و هنرمندان بشود.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.