• امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 36571

کارگران حال خوشی ندارند
این روزها کارگران حال خوشی ندارند و هر روز شاهد یک اقدام نامناسب در این حوزه هستند.


نمایندگان جامعه کارگری در نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بی مهری ها گلایه کرد.


این روزها کارگران حال خوشی ندارند و هر روز شاهد یک اقدام نامناسب در این حوزه هستند.

به گزارش نخست نیوز، نمایندگان جامعه کارگری در نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بی مهری ها گلایه کرد.
متن این نامه بدین شرح است:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم؛
این روزها کارگران حال خوشی ندارند و هر روز شاهد یک اقدام نامناسب در این حوزه هستند، همین چند روز پیش بود که متاسفانه در زمان بررسی لایحه بودجه سال ٩٧ تقدیمی از دولت به مجلس متوجه شدیم در بند ز تبصره ٧ مطلبی گنجانده شده مبنی بر واریز سهم درمان کارگران از سوی سازمان تأمین اجتماعی به خزانه دولت هر چند خبر دیر هنگام بود ولی کارگران مظلوم اعتراضاتی نمودند حتی برای اولین بار کارگران و تشکلات را به سمت شورای نگهبان سوق دادند که آن هم بی اثر بود و خلاصه آنچه نمی باید بشود شد.
هنوز این خاطره تلخ اذهان کارگران را آزار میداد که خبر رسید خیابان کارگر در پایتخت در شرف تغییر نام بنام دکتر مصدق است که خود نشان از عدم توجه مسئولین بویژه منتخبین همین کارگران و پای برهنگان در شورای شهر تهران است که هیچ علاقه ای حتی به نام شریف کارگر ندارند .
تمامی این مصیبت ها را با وعده ها و مذاکرات مزدی سال ٩٧ مرور می کردیم و گفتیم امسال شاید دولت و وزیرکار بخواهد از کارگران دلجوئی کنند و در تغییر دستمزد جبران کند که ناگاه خبر از استیضاح وزیر آن هم در روزهای حساس مذاکرات مزدی و تغییر دستمزد رسید که لازم است سخنی با نمایندگان مردم شریف در مجلس داشته باشیم.
نمایندگان محترم با شفاف سازی و سوال که حق طبیعی و جزء وظایف ذاتی شما عزیزان است هیچ مخالفتی نداشته و نداریم لکن فکر می کنیم استیضاح وزیر و طرح سوالات نیاز به فرصتی مناسب دارد تا هم مسائل و مواد خوب روشن و شفاف شود و هم کارگران بیش از این دچار خدشه قرار نگیرند.
علی هذا در پایان اعلام میداریم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان بزرگترین وزارتخانه دچار چالش های فراوان بوده و حوزه بسیار گسترده ای دارد که بیش از ٨٠ در صد جمعیت کشور با آن سر و کار دارند که لازم است این وزارتخانه به دو یا چند وزارتخانه تفکیک شده تا بتواند به جامعه هدف اصلی خود که کارگران می باشد درست خدمت نماییم.
با توجه به جامعه هدف این وزارتخانه دکتر ربیعی بهترین انتخاب دولت و مجلس محترم بوده و هست لذا پیشنهاد و تقاضا داریم به جای پاک نمودن صورت مسئله به فکر اصلاح وظایف و اختیارات این وزارتخانه باشید.

کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان خراسان رضوی
کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی
کانون انجمن های صنفی کارگران استان خراسان رضوی
مجمع نمایندگان کارگران استان خراسان رضوی

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.