بعثت، یعنی امید به فردایی بهتر

١۴۵٢ سال از بعثت نبی مکرم اسلام سپری شده است؛ آخرین دین ابراهیمی که با یک نفر آغاز شد و امروز متجاوز از یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون نفر از جمعیت جهان یعنی

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 37448

بعثت، یعنی امید به فردایی بهتر


١۴۵٢ سال از بعثت نبی مکرم اسلام سپری شده است؛ آخرین دین ابراهیمی که با یک نفر آغاز شد و امروز متجاوز از یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون نفر از جمعیت جهان یعنی حدود ٢۵ درصد آن را به خود اختصاص داده است!


بعثت، یعنی امید به فردایی بهتر

به گزارش نخست نیوز،مهدی فضائلی - کارشناس ارشد رسانه: گزارش‌های مرکز آمریکایی تحقیقات پیو نشان می‌دهد سرعت رشد اسلام با هیچ‌کدام از ادیان دیگر برابری نمی‌کند و از همه آنها بیشتر است.

براساس این تحقیق، تعداد مسلمانان دنیا تا سال ٢٠۵٠ تقریباً برابر با تعداد مسیحیان یا از آنها بیشتر خواهد شد.

تحقیقات پیو تصریح می‌کند: اگر رشد اسلام با همین میزان پیش برود، تعداد مسلمانان تا سال ٢٠٧٠ از مسیحیان بیشتر خواهد بود!

این در حالی است که از همان آغاز حرکت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و در تمام این ۵/١۴ قرن،اسلام تحت فشار، تهدید، تحریم و هجمه سنگین کفار و مشرکین بوده است و ادیان رقیب از هیچ اقدامی برای نابودی اسلام دریغ نکرده‌اند و این یعنی تحقق همان وعده الهی که در سوره صف فرمود:

یرِیدُونَ لِیطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ

می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آن که خدا گر چه کافران را ناخوش افتد، نور خود را کامل خواهد گردانید.

هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِینِ الْحَقِّ لِیظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کلِّهِ وَلَوْ کرِهَ الْمُشْرِکونَ

اوست کسی که فرستاده خود را با هدایت و آیین درست روانه کرد تا آن را بر هر چه دین است فائق گرداند هر چند مشرکان را ناخوش آید.

عجیب و عبرت‌انگیز این که اقبال به اسلام در سال‌های اخیر، پس از ماجرای ١١ سپتامبر که یا اساسا برای حمله به اسلام طراحی شد یا زمینه اسلام‌هراسی را به شکل بی سابقه‌ای فراهم کرد،بیشتر شده است.

سختی‌ها و فشار‌های تمام ١۴۵٢ سال عمر اسلام نه‌تنها نتوانست اسلام را شکست دهد، بلکه همان‌گونه که خداوند وعده فرموده بود هر روز بیشتر از دیروز این دین الهی تفوق و برتری پیدا کرد.

خدای متعال در سوره حجر با تاکید فرموده است:

إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ

بی‌تردید ما این قرآن را نازل کرده‌ایم و قطعا نگهبان آن خواهیم بود.

و اینها همه صدق وعده الهی را به ما اثبات می‌کند.

آن روز که قرآن در غار حرا بر پیامبر مکرم اسلام نازل شد و مبعث تحقق یافت، هیچ‌کس جز او به آینده روشن جهان اسلام و خروج انسان از ظلمت و تاریکی ایمان نداشت.

عده مسلمانان همواره در حال افزایش بوده است، ولی باید مسلمانان به فلسفه بعثت توجه بیشتری داشته باشند تا نتایج و ثمرات این دین الهی برای بشریت بیشتر آشکار شود.

از این منظر، انقلاب اسلامی ایران که تداوم حرکت بعثت است، اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند.

بنیانگذار جمهوری اسلامی در باره فلسفه بعثت می‌فرمایند: آن چیزی که ما در روز مبعث باید توجه به آن بکنیم این است که ... بعثت رسول خدا برای این است که راه رفع ظلم را به مردم بفهماند، راه این که مردم بتوانند با قدرت‌های بزرگ مقابله کنند [را] به مردم بفهماند... .

و کلام آخر این که، بعثت یعنی ایمان و باور به آینده‌ای بهتر، نورانی‌تر و سعادت‌بخش.

با چنین امید و ایمان به آینده روشن است که می‌توان از پیامبر پیروی کرد و همان‌گونه که ایشان یک‌تنه در برابر کفر و شرک ایستاد و سرانجام ابوسفیان‌ها را به خضوع در برابر اسلام وادار کرد، ما نیز استکبار را ناگزیر به فروتنی در برابر انقلاب اسلامی کنیم.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.