• امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 37479

معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اعلام کرد:
معرفی بیش از ٨ هزار کتاب در نشست‌های کتاب خوان خراسان رضوی


معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از معرفی ٨٢٩١ کتاب در ١۴۴٣ نشست کتاب خوان برگزار شده در سال ٩۶ خبر داد.


معرفی بیش از ٨ هزار کتاب در نشست‌های کتاب خوان خراسان رضوی

به گزارش نخست نیوز، هادی حافظی در نشستی خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه در سال گذشته ١۴۴٣ نشست کتاب خوان در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست‌ ها ٨٢٩١ کتاب معرفی شد و در طول سال نیز از طرف اداره کل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور هر کتابخانه به صورت میانگین ١٢ نشست کتاب خوان مدرسه ای و کتابخانه ای برگزار کرد و در مجموع در این سال کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با برگزاری بیش از ١۴٠٠ نشست کتاب خوان ١٠٠ درصد برنامه های ابلاغی و تدوینی را محقق و اجرایی کرد.
وی با اشاره به سطح و تعداد برگزاری این نشست ها در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، گفت: کتابخانه های عمومی شهرستان فریمان بیشترین سهم را در برگزاری نشست های کتاب خوان داشت و در سطح استان کتابخانه های عمومی شهید مطهری فریمان با برگزاری ١٣٧ نشست، کتابخانه ملامحمدجعفر طبیب بیلندی گناباد با ٣٢ نشست و کتابخانه قائمیه مشهد با برگزاری ٢٩ نشست شاخص ترین کتابخانه های استان از حیث تعداد برگزاری نشست های کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای بودند.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع نشست های کتاب خوان برگزار شده در سطح استان ٧٨٣ نشست به صورت کتابخانه ای و ۶۵۴ نشست به صورت مدرسه ای برگزار شد و در نشست های کتاب خوان کتابخانه ای ۴۵٠٠ عنوان کتاب و در نشست های کتاب خوان مدرسه ای نیز بیش از ٣٧٠٠ عنوان کتاب توسط علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.
حافظی خاطرنشان کرد: در طول سال، اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برنامه های متعددی همچون ۴ نشست کتاب خوان با موضوع فرهنگ رضوی، ٣ نشست کتاب خوان تخصصی شعر، نشست کتاب خوان ویژه اقشار با موضوع دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و نشست کتاب خوان ویژه استانی با موضوع نماز داشت که این نشست ها به صورت استانی و با حضور نویسندگان و اندیشمندان مطرح کشوری و استانی برگزار شد.
وی اضافه کرد: نشست کتاب خوان سلسله نشست ‌های به اشتراک‌ گذاری کتاب‌ های خوانده شده است که با حضور علاقه‌ مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار می‌ شود.
معاون توسعه کتابخانه ‌ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه ‌های عمومی خراسان رضوی از برگزاری نشست کتاب‌خوان به‌ صورت ویژه با موضوع نماز در شهرستان خوشاب خبر داد و گفت: این نشست استانی کتاب ‌خوان با حضور مسئولان ستاد اقامه نماز استان و با معرفی کتاب توسط مولفان مطرح کشوری برگزار شد.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.