سامانه سجما ویژه مهندسان ساختمان ایران راه‌اندازی شد

دبیر سامانه جامع مهندسان ساختمان ایران از راه‌اندازی سامانه سجما در سال حمایت از کالای ایرانی و با هدف خدمت به جامعه مهندسی ساختمان کشور خبر داد.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 37503

دبیر سامانه جامع مهندسان ساختمان ایران:
سامانه سجما ویژه مهندسان ساختمان ایران راه‌اندازی شد


دبیر سامانه جامع مهندسان ساختمان ایران از راه‌اندازی سامانه سجما در سال حمایت از کالای ایرانی و با هدف خدمت به جامعه مهندسی ساختمان کشور خبر داد.


سامانه سجما ویژه مهندسان ساختمان ایران راه‌اندازی شد

به گزارش نخست نیوز، سهیل پروازی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در روزهای پایانی نخستین ماه سال ۹۷ که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است سامانه جامع مهندسان ساختمان ایران (سجما) و با هدف خدمت به جامعه مهندسی کشور راه‌اندازی شد.
وی افزود: این سامانه در فاز نخست به عنوان یک اپلیکیشن اندرویدی و با مجوز از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال راه‌اندازی شده است.
دبیر سامانه جامع مهندسان ساختمان ایران با بیان اینکه با راه‌اندازی این سامانه ارتباط جامع و کاملی میان اجزای چهار بخش مهندسان ساختمان، شرکت‌ها و دفاتر مهندسی، پروژه‌ها و نیازمندی‌ها به‌وجود آمده است، خاطرنشان کرد: مکانیزم این اثربخشی در ارتقای کیفیت ساخت و سازها، اشتغال مهندسان و در نهایت رونق صنعت ساختمان کشور موثر خواهد بود.
پروازی مردم و مهندسان ساختمان را از مخاطبان اصلی این سامانه برشمرد و تصریح کرد: سجما به صورت کاربر محور برنامه‌ریزی شده است و این مهندسان هستند که با استفاده از خلاقیت و درج سوابق و توانمندی‌ها می‌توانند به معرفی خود به جامعه بپردازند.
وی با بیان اینکه عموم آحاد جامعه به عنوان مخاطبان و بهره‌برداران اصلی این سامانه هستند، تاکید کرد: ایجاد فضایی عادلانه و در دسترس جامعه برای معرفی مهندسان کارآمد و در نهایت تعمیم آن به حلقه‌های متصل به هم، نظیر مجموعه‌های مهندسی، پروژه‌های مستعد و نیازمندی‌های ویژه آن در جهت رونق بخشی هدفمند صنعت ساختمان از جمله اهداف فعالیت سامانه سجما خواهد بود.
دبیر سامانه جامع مهندسان ساختمان ایران بیان کرد: این زنجیره می‌تواند جریانی آرام و بدور از هرگونه تبعیض را در مسئله رونق کمی و کیفی صنعت ساختمان ایجاد نماید.
پروازی از سجما به عنوان رسانه‌ای قدرتمند و کاربر محور نام برد و گفت: سامانه سجما مردم ایران را با جامعه ۴۰۰ هزار نفری مهندسان ساختمان، سرمایه‌گذاران و پیمانکاران پیوند می‌دهد تا از این طریق بتواند خدمتی شایسته در جهت توسعه و آبادانی کشور ارائه دهد.
وی افزود: خدمات این سامانه کاملاً رایگان بوده و در آن اطلاعات کاملی با هدف افزایش ضریب نفوذ مهندسان ساختمان در جامعه قرار داده شده است که در قالب متن و اینفوگرافی در سایت www.sajma.ir ارائه شده است.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.