قیمت نفت بیش از یک درصد کاهش یافت

قیمت نفت صبح روز دوشنبه پس از پشت سر گذاشتن آثار ناشی از حمله هوایی اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه و به دنبال افزایش فعالیت های حفاری در آمریکا بیش از

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 37512

قیمت نفت بیش از یک درصد کاهش یافت


قیمت نفت صبح روز دوشنبه پس از پشت سر گذاشتن آثار ناشی از حمله هوایی اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه و به دنبال افزایش فعالیت های حفاری در آمریکا بیش از یک درصد کاهش یافت.


قیمت نفت بیش از یک درصد کاهش یافت

به گزارش نخست نیوز، خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت نفت خام برنت دریای شمال در ساعت ٠۶:۴٣ صبح روز دوشنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن با ٨٠ سنت یا ١.١ درصد کاهش نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته به ٧١ دلار و ٧٨ سنت در هر بشکه رسید.
نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۶٨ سنت یا ١.٠١ درصد کاهش، در بازار نایمکس این کشور به بهای ۶۶ دلار و ٧١ سنت در هر بشکه معامله شد.
آمریکا، فرانسه و انگلیس شنبه گذشته با پرتاب ١٠۵ موشک، اهدافی که به گفته آنها شامل سه مرکز ساخت سلاح شیمیایی در شهر دومای سوریه بود را هدف قرار دادند.
مطابق گزارش شرکت نفتی بیکر هیوز آمریکا، شرکت های نفتی این کشور هفته گذشته هفت دکل به شمار دکل های فعال حفاری این کشور افزودند و این تعداد را به ٨١۵ دکل رساندند، رکوردی که از مارس ٢٠١۵ (اسفند ١٣٩٣) تا کنون بی سابقه است.
با این وجود، به دلیل افزایش تقاضا و شدت گرفتن تنش ها در خاورمیانه، قیمت نفت برنت هنوز ١۶ درصد از کمترین مقدار آن در فوریه ٢٠١٨ (بهمن ١٣٩۶) بیشتر است.
اگر چه سوریه از تولیدکنندگان بزرگ نفت نیست، اما خاورمیانه مهمترین قطب صادرات نفت در جهان است و افزایش تنش ها در این منطقه، بازار نفت را هیجانی می کند.
بنا به اعلام بانک استرالیا و نیوزیلند، سرمایه گذاران همچنان نگران تشدید تنش ها در خاورمیانه هستند.
بامداد شنبه (بیست و پنجم فروردین) آمریکا به همراه انگلیس و فرانسه، دمشق و استان حمص در سوریه را هدف حمله موشکی قرار داد؛ بنا بر اعلام وزارت دفاع سوریه، در این حمله ١١٠ موشک به خاک این کشور شلیک شد.

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.