اعلام حمایت قاطع اتحادیه آفریقا از برجام

رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا با ابراز نگرانی عمیق از تصمیم یکجانبه دولت آمریکا برای خروج از برنامه جامع اقدام مشترک و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران، ا

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 38577

اعلام حمایت قاطع اتحادیه آفریقا از برجام


رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا با ابراز نگرانی عمیق از تصمیم یکجانبه دولت آمریکا برای خروج از برنامه جامع اقدام مشترک و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران، از برجام حمایت کرد.


اعلام حمایت قاطع اتحادیه آفریقا از برجام

به گزارش نخست نیوز، موسی فکی در بیانیه خود با اشاره به تایید مکرر آژانس در زمینه اجرای کامل تعهدات برجامی کشورمان، افزود: برجام سندی است که به اتفاق آرا مورد تایید شورای امنیت قرار دارد.
به گفته وی، اتحادیه آفریقا معتقد است تصمیم اخیر دولت آمریکا زمینه بروز تنش و ناامنی در منطقه را افزایش داده و علاوه بر خدشه به اعتبار تعهدات بین المللی، ضربه ای جدی به چندجانبه گرایی و رژیم بین المللی بازرسی هسته ای وارد کرده است.
رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در این بیانیه آورده است که اتحادیه آفریقا کلیه امضاکنندگان برجام را به رعایت تعهدات این سند مهم بین المللی و نجات آن فراخوانده و از تمامی کشورها و جوامعی که در حمایت از برجام اعلام موضع کرده اند، تقدیر می کند.
فکی اظهار داشت: اتحادیه آفریقا که عمیقا به چندجانبه گرایی متعهد است و به حقوق بین الملل احترام می گذارد، در همکاری با اعضای جامعه بین المللی از هیچ تلاشی برای حمایت از برجام دریغ نخواهد کرد.
اتحادیه آفریقا متشکل از ۵۵ کشور عضو آفریقایی به عنوان عالی ترین نهاد بین المللی قاره آفریقا، نقش مهمی در تصمیم سازی کشورهای آفریقایی در صحنه بین المللی دارد.
رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب خروج این کشور از توافق نامه هسته ای ایران و ١+۵ موسوم به برجام و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را اعلام کرد، تصمیمی که مخالفت جهانیان را در پی داشته است.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی ضمن مخالفت با اقدام ترامپ بر همکاری اتحادیه اروپا با ایران در چارچوب توافق نامه هسته ای تاکید کرد.
انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه هم اعلام کردند که در برجام باقی خواهند ماند.

منبع : ایرنا

نظرات

اتحادیه افریقا چگونه می خواهد از برجام حمایت کند. افریقاییها نه قدرت نظامی دارند و نه قدرت اقتصادی. دولتهایشان هم با کودتا و تحت حمایت غرب بر سر کار امده اند و جز کشتار مردم بی دفاع افریقایی کاری بلد نیستند. فکر نمی کنید حمایت اتحادیه افریقا از برجام یک حرف بی معناست.

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.