• امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 38674

معماری طرح‌های توسعه اعتاب مقدسه عراق بی‌نظیر است


رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه اعتاب مقدسه عراق گفت: گام‌های بی‌نظیر معماری با احداث این ابنیه برداشته شده و آنها را تا زمان ظهور حضرت ولیعصر(عج) ماندگار و جاودانه کرده است.


معماری طرح‌های توسعه اعتاب مقدسه عراق بی‌نظیر است

به گزارش نخست نیوز، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در حاشیه بازدید از طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح‌های توسعه اعتاب مقدسه که توسط ستاد بازسازی عتبات در حال انجام است اقدامی قابل تقدیر به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه معماری طرح‌های توسعه اعتاب مقدسه در شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی بی‌نظیر است افزود: احداث ابنیه و تقویت بناهای موجود در اعتاب مقدسه توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات موجب ماندگاری و جاودانگی بیشتر آنها شده است البته اقتضای اعتاب مقدسه همین امر را می‌طلبد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به اینکه ائمه اطهار (ع) علاوه بر اینکه اسباب نزول رحمت خداوند به بندگان هستند از جاودانگی همیشگی نیز برخوردارند، خاطرنشان کرد: بسیاری از دشمنان تلاش کردند نام اهل‌بیت(ع) را نابود کنند؛ در حالی که حکمت خداوند ماندگاری آنها است؛ به طوری که عاشورا موجب ماندگاری و تداوم سیره اهل‌ بیت (ع) شده است.

وی به لزوم اقداماتی برای حفظ حرمین شریفین در عراق اشاره کرد و افزود: عملیات‌های عمرانی در اعتاب مقدسه از حیث کار و تلاش، ظرفیت فنی و اجرایی اقدامی جاودانه و ماندگار است. ضمن اینکه همان گونه که نام و یاد و مکتب اهل بیت (ع) ماندگار است، کارها و اثرات ستاد بازسازی عتبات تا ظهور حضرت ولیعصر (عج) جاودانه و ماندگار خواهد بود.

اسماعیلی با بیان اینکه مدیران و عوامل اجرایی ستاد بازسازی عتبات و مهندسان و کارگران فعال در پروژه‌های این ستاد باید قدردان لحظات ارادت به اهل‌بیت (ع) باشند، خاطر نشان کرد: مردم عزیز ایران با هدایا و نذورات خود در زمینه اجرای طر‌های توسعه‌ حرمین شریفین در عراق مشارکت دارند و این اقدامات از الطاف الهی است و مردم باید قدردان این توفیق باشند.

منبع : فارس

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.