جامعه جهانی یکجانبه گرایی آمریکا را مهار کند

رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان گفت: برهم زدن توافق هسته‌ای با ایران و تحریم این کشور نتیجه معکوس دارد و جامعه جهانی باید یک‌جانبه گرایی آمریکا را مهار ک

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 38691

جامعه جهانی یکجانبه گرایی آمریکا را مهار کند


رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان گفت: برهم زدن توافق هسته‌ای با ایران و تحریم این کشور نتیجه معکوس دارد و جامعه جهانی باید یک‌جانبه گرایی آمریکا را مهار کند.


جامعه جهانی یکجانبه گرایی آمریکا را مهار کند

به گزارش نخست نیوز، «صاحبزاده ابوالخیر محمد زبیر» رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان گفت: آمریکا با برهم زدن قرارداد هسته‌ای ایران ثابت کرد که به هیچ تعهدی پایبند نیست.

وی افزود: ترامپ ثابت کرد که نه تنها با ایران بلکه با همه کشورهای اسلامی دشمن است و از پیشرفت این کشورها در هر زمینه‌ای جلوگیری می‌کند.

رهبر جمعیت علمای پاکستان گفت: ترامپ با فسخ یکجانبه قرارداد هسته‌ای با ایران آشکارا به دنبال حمایت از اسرائیل و پیشبرد سیاست‌های ضد اسلامی خود است.

وی افزود: آمریکا در برهم زدن قرارداد هسته‌ای با ایران هیچ اعتنایی به اعتراضات انگلیس، فرانسه و آلمان نکرد و اهمیتی برای اتحادیه اروپا قائل نیست.

صاحبزاده ابوالخیر زبیر اظهار داشت: قطع کمک مالی آمریکا به پاکستان و متهم کردن این کشور به عناوین مختلف نیز بخشی از سیاست‌های ترامپ است که نتیجه معکوس داشت بنابراین تحریم ایران نیز دستاوردی برای واشنگتن ندارد.

وی افزود: کشورهای اسلامی باید برای لایحه عمل مشترک برای مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا تصویب کنند در غیر این صورت نه تنها ایران بلکه همه این کشورها به مرور زمان تحریم شده و یا به شیوه‌ها مختلف از جانب واشنگتن تحت فشار خواهند بود.

رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان ادامه داد: جامعه جهانی باید آمریکا را تحریم کند تا این کشور نتواند به بهانه مبارزه با تروریسم و پیشبرد اهداف خود دیگر کشورها را تحت فشار بگذارد.

وی افزود: چون آمریکا با برهم زدن قرارداد هسته‌ای با ایران ثابت کرد غیرقابل اعتماد است بنابراین خود این کشور باید تحریم شود.

صاحبزاده ابولخیر محمد زبیر گفت: تحریم ایران و متهم کردن پاکستان نتیجه معکوس برای آمریکا دارد و به مشکلات این کشور اضافه خواهد کرد.

منبع : فارس

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.