رئیس جمهور آمریکا در نهایت پررویی از مذاکرات جدید حرف می‌زند

معاون رئیس جمهور گفت: آنچه که بیگانه را به زانو در می اورد، انسجام و وحدت است.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 38801

رئیس جمهور آمریکا در نهایت پررویی از مذاکرات جدید حرف می‌زند


معاون رئیس جمهور گفت: آنچه که بیگانه را به زانو در می اورد، انسجام و وحدت است.


رئیس جمهور آمریکا در نهایت پررویی از مذاکرات جدید حرف می‌زند

به گزارش نخست نیوز،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از اولین کارخانه تولید انبوه فرآورده‌های سلولی که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط عجب و غریبی قرار گرفتیم؛ بعد از گذشت هفتاد سال از اشغال سرزمین های فلسطینی، به مقطعی رسیدیم که عده ای تصور کردند می توان با گفتگو جلوی خون ریزی و اشغال را گرفت.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد انقلابی معتقدند بودند که تنها راه فقط مقاومت است، تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا صرفا برای نمایشی که پرده کنسولگری را سفارت اعلام کند تاکنون نزدیک به ۶۰ نفر اسنان مسلمان بی گناه را به کشتن داده است.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: متاسفانه بی عرضگی و بی کفایتی برخی از حکام که سعی کردند با اسرائیلی ها نمایش انسجام بدهند؛ امروز نمایش های آنان در قلب مسلمان به آتش کشیده شد و باید خجالت بکشند که شاهد چنین صحنه هایی هستند.

جهانگیری تصریح کرد: ما انواع و اقسام دوران ها از جمله تحریم آمریکا، تحریم اروپا، تحریم سازمان ملل و همراهی برخی کشورها با تحریم کنندگان را پشت سر گذاشتیم: برای ما هیچ دوره ای جدید نبوده است و ما از اینها سخت تر را در دوره جنگ سپری کردیم که همه قدرت ها پشت عراق بودند و میلیاردها دلار به آنان کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران از همه آزمایشات با موفقیت بیرون آمده است، افزود: رئیس جمهور جدید آمریکا کارهای عجیب و غریب زیادی دارد و قبل از انتقال سفارت، آن اقدام را در مورد برجام انجام داد.

جهانگیری گفت: رئیس جمهور امریکا در نهایت زشتی به ملت بزرگ ایران انواع و اقسام اتهامات ها را زد و از نظر خودش از توافق برجام خارج شده است و بعد از آن هم امضا کرد تا تحریم ها برگردد.

معاون اول رییس جمهور بیان کرد: خروج آمریکا از برجام از جهات مختلفی برای آمریکایی ها به عنوان کشوری بزرگ بی آبرویی است.

جهانگیری تصریح کرد: سایر اعضای توافق هسته ای تلاش می کنند تا توافق را سر پا نگه دارند نه به خاطر ما، بلکه به خاطر خودشان است چرا که اگر قرار باشد مذاکره صورت گیرد و بعد آن را نقض کنند دیگر اعتمادی و دیپلماسی در دنیا باقی نمی ماند.

وی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور امریکا در نهایت پر رویی از مذاکرات جدید حرف می زند، اظهار کرد: با چه اعتمادی باید با شما مذاکره کنیم؛ ملت ایران راه خود را ادامه می دهد و مسئولان مسیری را دنبال می کنند که در ان هیچ زحمت متوجه مردم نشود و یا کم ترین زحمت باشد.

جهانگیری با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا مطابق جدول زمان بندی در سه یا شش ماه برمی‌گردد، گفت: توانمندی و قدرت ایران نسبت به شناختی که امریکایی ها دارند، بسیار بالاتر است؛ در داخل کشور متاسفانه عادت کرده ایم در مشکلات بزرگ نمایی و در توانمندی ها کوچک نمایی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که بیگانه را به زانو در می اورد، انسجام و وحدت است، ادامه داد: وقت و زمان در این دوره نباید برای مدیران مطرح باشد و باید معتقد باشند که ما مدیریت را قبول کردیم تا خود را وقف مردم کنیم.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: در این دوره بی حالی و بی انگیزگی جواب نمی دهند اگر نمی توانند، کنار بروند و بگویند من مدیر این دوره نیستم.

جهانگیری بیان کرد: مدیر این دوره باید خودش انگیزه داشته باشد و انگیزه را به جامعه و بدنه ان منتقل کند.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.