تعداد فوتی های قارچ سمی در کرمانشاه به پنج نفر رسید

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه گفت: نوعی قارچ سمی به نام «آمولینا» تاکنون ٢٢٣ کرمانشاهی را مسموم کرده که از این تعداد پنج نفر جان خود را از دس

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 38839

تعداد فوتی های قارچ سمی در کرمانشاه به پنج نفر رسید


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه گفت: نوعی قارچ سمی به نام «آمولینا» تاکنون ٢٢٣ کرمانشاهی را مسموم کرده که از این تعداد پنج نفر جان خود را از دست داده اند.


تعداد فوتی های قارچ سمی در کرمانشاه به پنج نفر رسید

به گزارش نخست نیوز،ابراهیم الهی تبار اظهار داشت: ١۵٧ نفر از مصدومان تاکنون پس از مداوا از بیمارستان مرخص و تعدادی نیز به دلیل نیاز حاد به پیوند کبد به شیراز منتقل شدند.

وی افزود: مشخص شد که امسال به دلیل شرایط آب و هوایی و رطوبت موجود، قارچ سمی آمولینا که ژن های نهفته آن در خاک وجود دارد، در سطح استان رشد و تکثیر پیدا کرده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه گفت: این قارچ دارای سمی قوی و کشنده است که سیستم گوارش و کبد را نابود می کند.

الهی تبار افزود: از مردم استان می خواهیم که از مصرف قارچ های کوهی خودداری کرده و قارچ های پرورشی را نیز از فروشگاه های معتبر با بسته بندی های مخصوص تهیه کنند.

درد شکم، تهوع، استفراغ و ضعف و بی حالی از نشانه های مسمومیت با قارچ کوهی است.

امسال به سبب بارندگی های مستمر بخصوص در اردیبهشت و وقوع رعد و برق، رویش قارچ های کوهی نسبت به سال های گذشته در استان کرمانشاه افزایش داشته است.

هر سال با وجود هشدارهای کارشناسان بهداشت و درمان عده ای از مردم استان کرمانشاه بخصوص روستاییان به علت مصرف قارچ کوهی، مسموم و راهی بیمارستان می شوند.

روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه نیز ١۴ اردیبهشت امسال از مسمومیت ۶ نفر در اثر مصرف قارچ سمی در روستای «زندهر» از توابع بخش کوزران خبر داد.

استان کرمانشاه با ٢ میلیون نفر جمعیت دارای ٣٢ شهر و ٢ هزار و ۶٢٢ روستا است.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.