بهترین زمان برای اهدای خون در ماه رمضان

مدیرکل انتقال خون استان تهران به تشریح اهدای خون در ماه مبارک رمضان پرداخت.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 38842

بهترین زمان برای اهدای خون در ماه رمضان


مدیرکل انتقال خون استان تهران به تشریح اهدای خون در ماه مبارک رمضان پرداخت.


بهترین زمان برای اهدای خون در ماه رمضان

به گزارش نخست نیوز، دکتر سید مرتضی طباطبایی درباره خدمات انتقال خون در ماه رمضان اظهار داشت: در ماه رمضان ١١ مرکز انتقال خون تهران به‌فراخور ساعات فعالیتی خود که برخی مراکز تا ساعت ٢۴ است برای دریافت خون هموطنان فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: امسال ورودی ١٣ هزار گلبول خون را تعیین کردیم زیرا مردم در هفته اول ماه رمضان کمتر خون اهدا می‌کنند، ولی باید حداقل ٨٠٠ تا ١٠٠٠ نفر اهداکننده در روز داشته باشیم زیرا پلاکت عمر سه‌روزه دارد و اگر سه روز اهدای خون نداشته باشیم اقلام استراتژیک خون کم می‌شود.

طباطبایی عنوان کرد: براین اساس در ماه رمضان فراخوان اهدای خون خواهیم داشت و ساعت کار مراکز را تا ساعت ٢۴ افزایش خواهیم داد البته در شب‌های قدر این ساعت تغییر و افزایش خواهد یافت.

مدیرکل انتقال خون استان تهران تصریح کرد: در ماه رمضان جراحی‌ها و دریافت خون کمتر می‌شود ولی نیاز برخی بیماران دیگر به دریافت خون همچنان باقی است و باید خون آنها را تأمین کنیم.

طباطبایی گفت: مردم می‌توانند در بهترین زمان برای اهدای خون که ۶ ساعت بعد از افطار و همچنین ۶ ساعت بعد از سحر است برای اهدای خون مراجعه کنند و اهدای خون نیز روزه را باطل نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طبق آمارهای سالهای گذشته همیشه در ایام تعطیلات ارتحال امام و عید فطر دچار کاهش آمار اهدای خون می‌شویم که درخواست داریم مردم در این ایام برای اهدای خون، بیماران را حمایت کنند.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.