افتتاح فاز ٢ باغ پرندگان تا پایان شهریور

شهردار منطقه ۴ گفت: تا پایان شهریور ماه امسال فاز ٢ باغ پرندگان را به صورت کامل و همراه با پرندگان افتتاح کنیم.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 38849

افتتاح فاز ٢ باغ پرندگان تا پایان شهریور


شهردار منطقه ۴ گفت: تا پایان شهریور ماه امسال فاز ٢ باغ پرندگان را به صورت کامل و همراه با پرندگان افتتاح کنیم.


افتتاح فاز ٢ باغ پرندگان تا پایان شهریور

به گزارش نخست نیوز، علی حسینی در جمع خبرنگاران پس از بازدید از موزه عین‌الدوله و موزه گرافیک واقع در شهرداری منطقه ۴ اظهار داشت: در این منطقه یک میلیون نفر زندگی می‌کنند که ١٠ درصد از جمعیت تهران می‌شود و همینطور ١٠ درصد مساحت تهران را شهرداری منطقه ۴ به خود اختصاص داده است.

وی افزود: منطقه ۴ ده سال از مابقی مناطق تهران عقب‌تر مانده است چرا که شهری با یک میلیون نفر جمعیت فاقد شهربازی و یک کتابخانه عمومی بزرگ است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر احداث باغ پرندگان اظهار داشت: فاز یک باغ پرندگان از سال ٩٠ شروع به کار کرد و با ١۵ هکتار به بهره‌برداری رسیده است ولی فاز ٢ آن همچنان با مشکلاتی مواجه است که باید نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی افزود: در مدیریت قبلی فاز ٢ باغ پرندگان افتتاح شد ولی هیچ پرنده‌ای در آن وجود نداشت و در حال حاضر نیز صاعقه‌گیر برای این محیط به صورت کامل نصب نشده است و جایگاه پرندگان به درستی مشخص نیست.

وی افزود:در حال حاضر همچنان برای فاز یک باغ پرندگان به دادگاه می‌رویم چرا که پرندگان قاچاقی وارد کردند و این اقدام بدون اطلاع سازمان حفاظت محیط زیست بوده است.

وی افزود: فاز ٢ باغ پرندگان دارای مسیری نامناسب و خطرناک است که باید نسبت به حل مسائل ایمنی هر چه سریع‌تر اقدام شود

حسینی گفت: در نهایت به دنبال آن هستیم که تا پایان شهریور ماه امسال فاز ٢ باغ پرندگان را به صورت کامل و همراه با پرندگان افتتاح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فنس‌های باغ پرندگان از نظر کیفیت و نصب مشکلی ندارد ولی باید این فنس‌ها کامل شود که در حال حاضر نسبت به تکمیل آن اقدام کرده‌ایم.

وی افزود: برای پرندگان فاز ٢ باغ پرندگان هم با سازمان حفاظت از محیط زیست قراردادی منعقد کردیم و امیدواریم با همکاری فیمابین فاز دوم هر چه سریع‌تر و با مشکلات کمتری افتتاح شود.

منبع : فارس

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.