سودان سفیر مصر را احضار کرد

وزارت خارجه سودان در پی آغاز پخش مجموعه تلویزیونی ساخت مصر که در آن سودان به عنوان پناهگاه گروه های تروریستی مصری به تصویر کشیده شده است، سفیر قاهره ر

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 39043

سودان سفیر مصر را احضار کرد


وزارت خارجه سودان در پی آغاز پخش مجموعه تلویزیونی ساخت مصر که در آن سودان به عنوان پناهگاه گروه های تروریستی مصری به تصویر کشیده شده است، سفیر قاهره را احضار کرد.


سودان سفیر مصر را احضار کرد

به گزارش نخست نیوز، وزارت خارجه سودان در بیانیه ای اعلام کرد: سفارت سودان در قاهره پیش از پخش این سریال، به صورت رسمی به آن اعتراض کرده بود.
«قریب الله خضر» سخنگوی وزارت خارجه سودان در این بیانیه تصریح کرد، در این مجموعه تلویزیونی تلاش شده است برخی مصری هایی که به سودان رفت و آمد می کنند، به عنوان تروریست معرفی شوند.
وی افزود، هر روز هشت پرواز میان دو کشور انجام می شود و هر روز بیش از ۵٠ اتوبوس هم در مرزهای زمینی ، شهروندان دو کشور را جابجا می کند و تاکنون دست داشتن هیچ یک از مصری های مقیم سودان در حوادث تروریستی ثابت نشده است و جدا از این دستگاه های امنیتی و نظامی دو کشور هماهنگی و همکاری امنیتی خوبی با هم دارند .
شبکه های مصری از چند روز پیش پخش سریالی به نام ' ابوعمر المصری ' را آغاز کرده اند که داستان آن در مورد گروه های تروریستی مصری است که در برخی مناطق سودان مستقر شده اند .
روابط مصر و سودان از مدت ها پیش به دلیل پرونده های خاص پیوسته پرتنش بوده است و در زمستان گذشته کار به جایی رسید که سودان سفیر خود را از قاهره فراخواند اما پس از مدتی و با مذاکرات مقام های دو کشور وی بار دیگر به قاهره بازگشت.
مصر و سودان در خصوص مالکیت مثلث حلایب که در منطقه مرزی دو کشور واقع شده، اختلاف دارند، سودان بارها از مصر به دلیل تصرف این منطقه در سازمان ملل شکایت کرده است. علاوه بر این نزدیکی سودان به قطر و ترکیه نیز باعث خشم مقام های قاهره شده است .
مصری ها ، مقام های سودان را به پناه دادن به رهبران گروه اخوان المسلمین متهم می کنند .

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.