• امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 39071

افزایش حمایت‌های پاریس از کردهای سوریه
آناتولی: فرانسه ۶ واحد توپخانه در شمال سوریه مستقر کرد


خبرگزاری آناتولی گزارش داد که نظامیان فرانسوی با افزایش حمایت‌ها از شبه‌نظامیان کُرد سوری، ۶ واحد توپخانه جدید در شمال سوریه مستقر کرده‌اند.


آناتولی: فرانسه ۶ واحد توپخانه در شمال سوریه مستقر کرد

به گزارش نخست نیوز، در حالی که اظهارات ضد و نقیضی از حضور نظامیان فرانسوی در شمال سوریه و شهر منبج توسط مقامات پاریس و آنکارا بیان می‌شد اما گفته می‌شود ارتش فرانسه حمایت‌های نظامی از شبه‌نظامیان کُرد را افزایش داده است.

خبرگزاری «آناتولی» در گفت‌وگو با منابع و مقامات محلی شمال سوریه گزارش داد که نیروهای ویژه فرانسوی اخیرا شش آتش‌بار توپخانه‌ای جدید در مناطق تحت کنترل یگان‌های مدافع خلق (YPG) نزدیک مرز عراق مستقر کرده‌اند.

بر اساس گزارش آناتولی، نیروهای فرانسوی که از حامیان شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه هستند، این توپخانه‌ها را در روستای «باغوز» در استان «دیرالزور» مستقر کرده و حتی چند شلیک آزمایشی نیز با آنها انجام داده‌اند.

نظامیان فرانسوی به تازگی، بعد از اختلافاتی که بین دولت‌های آنکارا و پاریس بر سر حمایت از یگان‌های مدافع خلق در منبج پیش آمد، حضور خود را در مناطق تحت کنترل کردها در سوریه از جمله الحسکه، عین عیسی،‌ رقه و منبج افزایش داده‌اند.

در ماه مارس نیز سران نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) در پاریس با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه دیدار کرده و قول حمایت‌هایی را از او گرفتند.

پیشتر نشریه فرانسوی «ماریان» گزارش داده بود که امانوئل ماکرون مصمم به مقابله با عملیات «شاخه زیتون» ترکیه است و قصد دارد «برای حمایت از کردهای سوریه» به منبج نیرو اعزام کند. (جزئیات بیشتر)

دولت‌های غربی، شبه‌نظامیان کُرد را مهره موثری در نبرد با گروه تروریستی داعش و پاکسازی شمال سوریه از لوث این عناصر دانسته و چندین ماه است که با ارسال تسلیحات، از آنها حمایت می‌کند.

ترکیه اما معتقد است شبه‌نظامیان کُرد سوری، تفاوتی با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که از نظر بین‌المللی تروریستی شناخته می‌شود، نداشته و سلاح‌های ارسالی آمریکا در نهایت به سمت ترکیه نشانه خواهد رفت.

منبع : فارس

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.