• امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 39074

وزیر تجارت عمان دستور حل مشکل تجار ایرانی را صادر کرد


وزیر تجارت و صنایع عمان، دستور حل مشکلات و چالش های مرتبط با بازرگانان ایرانی را صادر کرد.


وزیر تجارت عمان دستور حل مشکل تجار ایرانی را صادر کرد

به گزارش نخست نیوز، سفارت ایران در مسقط روز دوشنبه اعلام کرد: 'علی بن مسعود السنیدی' وزیر تجارت و صنایع عمان در دیدار حجت الاسلام و المسلمین 'محمدرضا نوری شاهرودی' سفیر جمهوری اسلامی با وی، دستور داد مشکلات موجود بازرگانان ایرانی در عمان حل شود.
به گزارش این سفارتخانه ، در این دیدار که با هدف تقویت و ارتقای سطح همکاریهای تجاری و اقتصادی دو کشور انجام شد ، در خصوص مسایل مرتبط با هفدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور هم بحث تبادل نظر شد .
هفدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران وعمان ششم و هفتم تیر ماه امسال در مسقط برگزار خواهد شد.
یکی از مسایل مهم مطرح در این نشست امضای موافقتنامه تجارت آزاد میان دو کشور است که پیشنهاد آن پیشتر از سوی 'قیس بن یوسف' رییس اتاق بازرگانی عمان مطرح شد.
ایران و عمان از دیرباز از روابط اقتصادی مناسبی برخوردارند و طی سال های اخیر همکاری های تجاری دو کشور رشد سریعی داشته است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عمان پیشتر اعلام کرد: در حالی که بازرگانان ما در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نمی توانند به راحتی فعالیت اقتصادی کنند، در عمان برای ایرانیان تمهیداتی در نظر گرفته شده که مهم‌ترین آن افتتاح حساب و نقل و انتقال پول از بانک‌های عمانی است. ضمن آنکه دو بانک ملی و صادرات که در مسقط شعبه دارند، اجازه صدور ضمانت نامه برای شرکت‌های ایرانی دارند و شرکت های عمانی نیز این ضمانت نامه‌ها را قبول دارند.
بر اساس اعلام سفارت ایران در عمان ، در سال ١٣٩۶ شمسی، ٢۵ هیات تجاری خصوصی بین اتاق های بازرگانی دو کشور مبادله شد.

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.