دایی یک روستای زلزله زده را می سازد

استاندار کرمانشاه اعلام کرد که علی دایی از محل کمک های مردمی که برای زلزله زدگان جمع آوری کرده است، یک روستا را به صورت کامل احداث خواهد کرد.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 40140

دایی یک روستای زلزله زده را می سازد


استاندار کرمانشاه اعلام کرد که علی دایی از محل کمک های مردمی که برای زلزله زدگان جمع آوری کرده است، یک روستا را به صورت کامل احداث خواهد کرد.


دایی یک روستای زلزله زده را می سازد

به گزارش نخست نیوز، هوشنگ بازوند اظهار داشت: این روستا شامل ٧٠ تا ٨٠ واحد مسکونی خواهد بود که تمام اقدام های عمرانی آن از محل کمک های جمع آوری شده توسط علی دایی تامین می شود.
وی افزود: این فوتبالیست مشهور کشورمان اکنون در مناطق زلزله زده حضور دارد تا روستای مورد نظر خود برای ساخت را انتخاب و روند احداث آن را آغاز کند.
استاندار کرمانشاه افزود: علاوه بر علی دایی، خانم نرگس کلباسی نیز کمک های مردمی را برای کمک به زلزله زدگان جمع آوری و از چندی پیش کار خود را در مناطق زلزله زده آغاز کرده است.
بازوند اضافه کرد: کلباسی منازل نیازمندان را پس از مرحله سفت کاری که با تسهیلات دولتی انجام می شود، تکمیل خواهد کرد.
وی به کمک های جمع آوری شده توسط صادق زیبا کلام نیز اشاره کرد و گفت: زیباکلام طرحی را ارائه کرده است که براساس آن قصد دارد کمک های جمع آوری شده را صرف سیستم های آب و فاضلاب و تامین برق از طریق انرژی خورشیدی کند.
استاندار کرمانشاه چندی پیش در نشستی خبری اعلام کرد که زیبا کلام سه میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان، علی دایی هشت میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان و نرگس کلباسی پنج میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان کمک های مردمی را جمع آوری کرده اند.
بازوند اظهار داشت: پس از وقوع زلزله مردم ‌۶٣ میلیارد تومان به هلال احمر، ٢ میلیارد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ٢ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک‌ کردند که همه آنها صرف زلزله زدگان شده است.
وی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با ایرنا، در رابطه با کمک های بین المللی جمع آوری شده برای زلزله زدگان نیز گفت: کمک هایی که دیگر کشورها برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه ارسال کرده اند، به منظور امداد رسانی وارد حساب هلال احمر شده است.
سفرای سوئد و نروژ در تهران روز دوشنبه هفته جاری در سفری به کرمانشاه اعلام کردند که هر یک از این کشورها به ترتیب ٢٠٠ هزار یورو و ۵٠٠ هزار دلار برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه ارسال کرده اند.
زمین لرزه ٧.٣ ریشتری ٢١ آبان در ١١ کیلومتری بخش ازگله و ٣٢ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶٢٠ کشته و ١٢ هزار و ٣٨۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ١٠ شهرستان و یک هزار و ٩٣٠ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ١٠٠ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.