٢ برابر منابع بانک مسکن استان مرکزی تسهیلات پرداخت شد

مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی گفت: بانک مسکن این استان تا ابتدای ماه جاری ٢ برابر منابع موجود در حوزه های مختلف به متقاضیان تسهیلات پرداخت کرده است.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 40181

٢ برابر منابع بانک مسکن استان مرکزی تسهیلات پرداخت شد


مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی گفت: بانک مسکن این استان تا ابتدای ماه جاری ٢ برابر منابع موجود در حوزه های مختلف به متقاضیان تسهیلات پرداخت کرده است.


٢ برابر منابع بانک مسکن استان مرکزی تسهیلات پرداخت شد

به گزارش نخست نیوز، مجید امیری افزود: بانک مسکن استان مرکزی با مجموع جذب ١٢ هزار و ٧٠٠ میلیارد ریال ریال منابع تا کنون ٢۶ هزار و ١٢٠ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه های مختلف به خصوص در بخش مسکن و ساختمان پرداخت کرده است.
وی ادامه داد: بانک مسکن استان مرکزی با پرداخت این میزان تسهیلات بیشترین حجم تسهیلات پرداختی را در بین بانک های استان داشته است.
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی خاطر نشان کرد: بانک مسکن این استان تا ابتدای ماه جاری ٧٠۵ فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر ٣١٠ میلیارد ریال در بخش های خرید، ساخت و جعاله تعمیر مسکن، قرض الحسنه ازدواج، اشتغالزایی، مشاغل خانگی، فروش اقساطی خرید کالا و مضاربه به متقاضیان پرداخت کرده است.
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی گفت: بیشترین تسهیلات پرداختی در سال جاری در بخش خرید و ساخت مسکن بوده و تمامی این تسهیلات با نظارت مستقیم بانک مسکن در محل واقعی هزینه شده است.
امیری ادامه داد: با توجه به افزایش تقاضای مردم استان مرکزی در استفاده از تسهیلات ارزان قیمت در بخش خرید و ساخت مسکن از محل امتیاز حساب صندوق پس انداز بانک مسکن یکم، امسال ٩٣ فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
وی، میزان تسهیلات پرداختی بانک مسکن استان مرکزی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم در شهرهای اراک، ساوه را برای هر نفر ۶٠٠ میلیون و برای زوج ها یک هزار و ٢٠٠ میلیون ریال و برای سایر شهرهای استان به ترتیب ۴٠٠ و ٨٠٠ میلیون ریال عنوان کرد.
مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی افزود: تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم در تمام نقاط شهری استان با نرخ هشت درصد و برای خرید و ساخت مسکن در مناطق بافت فرسوده شهری نرخ سود ۶ درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
امیری گفت: متقاضیان ساخت مسکن در بافت فرسوده شهرهای استان مرکزی می توانند با دریافت معرفی نامه از سازمان راه و شهر سازی و ارائه به بانک مسکن ما به ازای هر واحد تا سقف ۴٠٠ میلیون ریال در شهر های اراک و ساوه و تا ٣٠٠ میلیون ریال در سایر شهرهای استان تسهیلات سپرده دریافت کنند.
وی ادامه داد: ۴۶ معرفی نامه تا ابتدای خرداد ماه امسال از راه و شهرسازی استان به بانک ارائه شده و در این مدت ٢ نفر از این تسهیلات بهره مند شده اند.
بانک مسکن در سال ۱۳۱۷ تاسیس شد و تمرکز اصلی آن بر ارایه خدمات بانکداری خرد، بانکداری سرمایه‌گذاری و تسهیلات مسکن معطوف است.

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.