• امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 40536

عراقچی در گفت وگو با یورونیوز؛
احتمال خروج ایران از برجام در هفته های آتی وجود دارد


عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، از اعضای تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۵+۱ در موضوع هسته‌ای در بروکسل با یورونیوز گفت وگو کرد و اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام، تنها بازی پلیس بد و پلیس خوب است و اروپا نقش پلیس خوب را بازی می‌کند.


احتمال خروج ایران از برجام در هفته های آتی وجود دارد

به گزارش نخست نیوز، معاون وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یورونیوز گفت: خروج آمریکا از برجام تنها بازی پلیس بد و پلیس خوب است و نقش پلیس خوب را اروپا بازی می‌کند.

عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران، در مصاحبه با شبکه خبری یورونیوز درباره چگونگی حفظ برجام پس از خروج آمریکا از این توافق هسته‌ای گفت: «در کنفرانس مربوط به ایران گفتم، برجام در آی‌سی‌یو است، چون مهم‌ترین نقطه تعادل خود را از دست داده است. نقطه تعادل آن خروج آمریکا از برجام است. حال اگر اروپا و دیگر امضاکنندگان برجام می‌خواهند این توافق هسته‌ای را حفظ کنند باید فداکاری بیشتر کرده و خصوصا حضور نداشتن آمریکا و تحریم‌های دوباره این کشور علیه ایران را جبران کنند.»

او تأکید کرد، برجام و تحریم‌ها هیچ گاه نمی‌توانند در کنار هم باشند و گفت: «اغلب مردم ایران امروز به اروپا هم اطمینانی ندارند و اروپا برای کسب اطمینان این مردم باید تلاش کنند. ایرانی‌ها می‌گویند خروج آمریکا از برجام، تنها بازی پلیس بد و پلیس خوب است. اروپا نقش پلیس خوب را بازی می‌کند.»

احتمال خروج ایران از برجام در هفته های آینده وجود دارد/برجام در آی‌سی‌یو است

معاون وزیر خارجه ایران درباره خواسته‌های کشورمان از اروپا به یورونیوز گفت: «آنچه برای ما اهمیت دارد، اجرای کامل و تمام عیار برجام است. برای ما اهمیتی ندارد، چگونه اروپا قصد دارد برجام را حفظ کند و تحریم‌های آمریکا را دور بزند. آنچه برای ما اهمیت دارد، حضور و ماندگاری شرکت‌های اروپایی در ایران و فروش نفت خام است. ما می‌خواهیم پول‌ها به راحتی به حساب ما واریز شود. باید یک ارتباط بین بانکی بین ما و اروپا باشد. این موضوع با اروپایی هاست تا راه اصلی را پیدا کنند.»

به نوشته یورونیوز، عراقچی گفت که ایران حاضر است برای یافتن راه حل و بسته‌های اروپا برای حفظ برجام به اروپا کمک کند.

عضو تیم مذاکره کننده توافق هسته‌ای ایران گفت: چشم‌انداز روشن و مثبتی برای ادامه مذاکرات با اروپا برای حفظ برجام وجود ندارد، ولی او منتظر است، همان گونه که ایران فداکاری‌های زیادی برای حفظ برجام کرده است، اروپا نیز فداکاری کند.

او افزود: انتظار ایران به سر آمده است و احتمال خروج ایران از برجام در هفته‌های آینده وجود دارد.

معاون وزیر خارجه کشورمان گفت: «نمی توانم بگویم چشم انداز ادامه مذاکرات با اروپا روشن و مشخص است و می‌تواند ما را به دستیابی یک بسته مشترک برای حفظ برجام رهنمون کند. ما همچنان منتظریم و امیدوار تا بسته پیشنهادی اروپایی‌ها مورد رضایت ایران باشد تا ایران از برجام خارج نشود.»

منبع : تابناک

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.