تهیه سند آمایش سرزمینی در دستور کار دولت دوازدهم

معاون رئیس جمهور در خصوص لزوم تهیه سند آمایش سرزمینی توضیحاتی داد.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 41304

تهیه سند آمایش سرزمینی در دستور کار دولت دوازدهم


معاون رئیس جمهور در خصوص لزوم تهیه سند آمایش سرزمینی توضیحاتی داد.


تهیه سند آمایش سرزمینی در دستور کار دولت دوازدهم

به گزارش نخست نیوز، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص لزوم تهیه سند آمایش سرزمینی اظهار کرد: این سند یکی از مهم‌ترین اسناد در حوزه برنامه‌ریزی و کلان کشور محسوب می‌شود.

ابتکار گفت: زمانی که مسئولیت سازمان محیط زیست را برعهده داشتم؛ در شورای عالی آمایش پیگیر این موضوع بودم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مبناهای مهم برنامه‌ریزی در بحث آمایش سرزمین‌ها تهیه اولویت و مکان یابی‌های مختلف توسعه کشور است، افزود: سیاست دولت دوازدهم تدوین و تصویب این لایحه می‌باشد.

آخرین وضعیت رسیدگی به مشکلات هویتی فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به مشکلات هویتی فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی نیز اظهار کرد: این موضوع در دستگاه‌های مختلف حقوقی از جمله وزارت کشور، وزارت خارجه و... در حال بررسی است و باید به یک جمع بندی مناسب رسید.

ابتکار با اشاره به اینکه ارائه برگه‌های اقامتی و تحصیلی به این فرزندان از جمله اقدامات مناسب برای حل مشکلاتشان بوده است, گفت: تعدادی افراد بازمانده از تحصیل و فقدان شناسنامه همچنان وجود دارند.

وی با بیان اینکه این افراد تا سن ١٨ سالگی می‌توانند تقاضای تابعیت خود را اعلام کنند, گفت: بزودی جلسه مشترکی بین دولت و مجلس شورای اسلامی در این باره برگزار می‌شود.

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.