١٢٠ کیلومتر لوله انتقال آب گرمسار فرسوده است

فرماندار گرمسار گفت: ١٢٠ کیلومتر از لوله های انتقال آب بخش های آشامیدنی و صنعتی این شهرستان فرسوده است.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 41435

١٢٠ کیلومتر لوله انتقال آب گرمسار فرسوده است


فرماندار گرمسار گفت: ١٢٠ کیلومتر از لوله های انتقال آب بخش های آشامیدنی و صنعتی این شهرستان فرسوده است.


١٢٠ کیلومتر لوله انتقال آب گرمسار فرسوده است

به گزارش نخست نیوز،داریوش طاهری افزود: از مجموع یکهزار کیلومتر لوله انتقال آب این شهرستان حدود ١٣ درصد فرسوده است و به همین خاطر بیش از ١٠ درصد آب آشامیدنی هدر می رود.
وی تخصیص اعتبار برای نوسازی این لوله های فرسوده را اجتناب ناپذیر دانست و اظهارداشت : کمبود آب یکی از مشکلات اساسی در اجرا نشدن طرح های توسعه اقتصادی در گرمسار است بنابراین باید با مدیریت منابع آبی موجود از مهاجرت روستاییان جلوگیری کرد.
فرماندار گرمسار خاطرنشان کرد: بیش از ٢٠ درصد واحدهای صنعتی و معدنی گرمسار با مشکل کمبود آب مواجه است که اگر برای رفع این معضل تدابیر اصولی اتخاذ نشود شاهد تعطیلی روزافزون واحدهای صنعتی و تولیدی خواهیم بود.
طاهری تصریح کرد: اکنون مناطق شهری گرمسار با مشکل کمبود آب ٣٠ لیتر در ثانیه مواجه است که می توان با نوسازی انتقال آب بخش قابل توجه ای از کسری آب را جبران کرد.
وی ادامه داد : اکنون در بیش از ٢٠ روستا و ٢ شهر گرمسار مشکل کمبود آب وجود دارد که انتقال آب از سایر بخش های مهمترین راهبرد برای رفع این کمبود است.
به گزارش ایرنا، متوسط سرانه مصرف آب در کشور حدود ٢٠٠ لیتر در شبانه روز و در سمنان ١۶٠ لیتر است، در استان حدود یک میلیارد و ٢۵٠ میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و ١٨٢ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ٧٠ هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدودمی شود.
شهرستان گرمسار به دلیل نزدیکی با تهران و برخورداری از صنایع و واحدهای آموزش عالی، میزبان جمعیت قابل توجهی از استان تهران است.

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.