• امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 41436

قاچاقچی خودرو ٣.۶ میلیارد ریال جریمه شد


مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: قاچاقچی یک دستگاه خودرو با رای شعبه ماکو به پرداخت سه میلیارد و ۶۵١ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.


قاچاقچی خودرو ٣.۶ میلیارد ریال جریمه شد

به گزارش نخست نیوز، محمد اقوامی افزود: ماموران گمرک بازرگان با بررسی اسناد اعلام کردند که یک دستگاه خودرو به کشور وارد شده ولی در موعد مقرر از کشور خارج نشده است.
وی اضافه کرد: پس از دریافت شکایت این پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز ماکو متهم پرونده را به پرداخت جریمه محکوم کرد.
وی با اشاره به رسیدگی به پرونده قاچاق ٢١ راس احشام در ماکو بیان کرد: پس از ارجاع این پرونده به شعبه تعزیرات حکومتی این شهرستان، متهم به ضبط احشام و پرداخت ٧٧٧ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
وی همچنین از کشف ٢ هزار و ۴٢٠ بسته انواع ابزار و آچار صنعتی در میاندوآب خبر داد و گفت: این میزان کالای قاچاق از یک دستگاه خودروی سایپا کشف شده بود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: پس از ارجاع پرونده این قاچاق به شعبه تعزیرات حکومتی ماکو، متهم این پرونده علاوه بر ضبط کالا به پرداخت ۴۶٠ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
به گزارش ایرنا، تعزیرات حکومتی مسئول رسیدگی به پرونده های قاچاق در حوزه قضایی به شمار می رود.
آذربایجان غربی به علت دارا بودن بیش از ٩۶٠ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور، از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز به شمار می رود.
سالانه به ارزش صدها میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف می شود.
هفته گذشته نیز قاچاقچی یک دستگاه خودرو دیگر به پرداخت یک میلیارد و ٧٠٠ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود.

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.