١۶هزار تن پی وی سی پتروشیمی آبادان صادر شد

مدیر عامل پتروشیمی آبادان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون٣٧ هزار تن پی وی سی در این شرکت تولید که ١۶ هزار آن به خارج کشور صادر شده است.

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 41475

١۶هزار تن پی وی سی پتروشیمی آبادان صادر شد


مدیر عامل پتروشیمی آبادان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون٣٧ هزار تن پی وی سی در این شرکت تولید که ١۶ هزار آن به خارج کشور صادر شده است.


١۶هزار تن پی وی سی پتروشیمی آبادان صادر شد

به گزارش نخست نیوز، مسعود جبرائیلی اظهار داشت:با توجه به مرغوبیت پی‌وی‌سی تولید در آبادان و ارزآوری خوب آن این ظرفیت وجود دارد که تمام محصول تولیدی به خارج کشور صادر شود.
وی افزود:اولویت اول شرکت پتروشیمی آبادان با توجه به سیاست‌های ابلاغی تامین نیاز داخل و پس از آن صادرات است و بر همین اساس ۴٠ درصد محصول پی‌وی‌سی تولیدی در این شرکت به خارج کشور صادر می‌شود.
جبرائیلی گفت:ارز حاصل از فروش محصول تولیدی نیز با توجه به سیاست‌های دولت و طبق مقررات به بازار عرضه می‌شود.
وی ظرفیت اسمی پتروشیمی آبادان در اوایل بهره‌برداری را ١١٠ هزار تن در سال عنوان کرد و اظهار داشت:ظرفیت واقعی تولید پی‌وی‌سی شرکت ۶٠ هزار تن است.
مدیرعامل پتروشیمی آبادان گفت:در سال ٨۵ واحد جدید تولید پی‌وی‌سی باهدف جمع‌آوری واحد قدیمی در این مجتمع راه‌اندازی شد ولی با بازسازی و نوسازی قدیمی این واحد دوباره وارد سرویس تولید قرار گرفت.
وی افزود:سال گذشته در حدود ۶٠ هزار تن محصول پی‌وی‌سی در آبادان تولید شد که بر اساس پیش‌بینی در سال جاری تولید باید به ٧٠ هزار تن می‌رسید.
جبرائیلی گفت:مشکل پیش‌آمده برای واحد ۶٠٠ پتروشیمی که خوراک اصلی پی‌وی‌سی تولیدی این شرکت را تامین می‌کند باعث کاهش تولید شده است.
مدیرعامل پتروشیمی آبادان افزود:مکاتباتی با پتروشیمی‌های واحد اروند، الغدیر و بندر امام خمینی(ره) انجام‌شده تا مواد اولیه مورد نیاز را در اختیار پتروشیمی آبادان قرار دهند.
وی به آغاز بازسازی و نوسازی واحد ۶٠٠ پتروشیمی آبادان اشاره کرد و افزود:این واحد تا پایان سال جاری به‌طور کامل بازسازی و نوسازی و در مدار تولید قرار می‌گیرد.
جبرائیلی گفت:برای بازسازی و نوسازی واحد ۶٠٠ پتروشیمی آبادان نیازی به کمک شرکت‌های خارجی نیست و تمام مراحل آن به دست متخصصان داخلی در حال انجام است.
وی افزود:با توجه به قدمت بالای مجتمع پتروشیمی آبادان در ٢ سال گذشته٧٠ درصد واحدهای شرکت بازسازی و نوسازی شد که اگر این اقدام انجام نمی‌شد حجم و زیان وارده بعد از آتش‌سوزی در واحد ۶٠٠ بیش از این می‌شد.
مدیرعامل پتروشیمی آبادان گفت:میزان خسارت و علت بروز حادثه به‌صورت دقیق در واحد ۶٠٠ در حال انجام است.
آتش سوزی در واحد ۶٠٠ پتروشیمی آبادان چهارشنبه شب هفتم تیرماه منجر به فوت ٢ نفر و مصدومیت ۶ نفر شد.
مجتمع پتروشیمی آبادان با شروع جنگ رژیم بعث عراق به دلیل هم مرز بودن با کشور عراق هدف اصابت راکت و موشک های عراقی قرار گرفت و به طور کامل ویران شد.
در سال ١٣۶٧ پس از پایان جنگ عملیات بازسازی پتروشیمی آبادان آغاز شد و مهندسان متخصص مجتمع توانستند آن را مجدد وارد چرخه تولید کنند.

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.