ژاپن آماده توسعه روابط با ایران حتی در شرایط سخت است

رئیس شورای تبادلات دوستی بین المللی ژاپن گفت: ژاپن آمادگی دارد تا تمام ظرفیت های خود را برای توسعه روابط و افزایش همکاری ها بین توکیو و تهران حتی در ش

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 42574

ژاپن آماده توسعه روابط با ایران حتی در شرایط سخت است


رئیس شورای تبادلات دوستی بین المللی ژاپن گفت: ژاپن آمادگی دارد تا تمام ظرفیت های خود را برای توسعه روابط و افزایش همکاری ها بین توکیو و تهران حتی در شرایط سخت بکار گیرد.


ژاپن آماده توسعه روابط با ایران حتی در شرایط سخت است

به گزارش نخست نیوز، 'کن ماتسوزاوا' روز چهارشنبه در دیدار با سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در توکیو از ژاپن و ایران به عنوان دو کشور با پیشینه تاریخی کهن و قوی یاد کرد و افزود: ایران نه یک کشور دوست بلکه برای ژاپن یک کشور برادر است.
سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز در این دیدار که در سفارت ایران انجام شد هدف از ماموریت خود در ژاپن را توسعه مناسبات دو کشور در زمینه های مختلف بیان کرد.
رحمانی موحد با اشاره به تاریخچه روابط کهن و دوستانه دو کشور اظهار امیدواری کرد این شورا همچون گذشته بتواند نقش موثری برای رسیدن به اهداف تعیین شده در مناسبات دو کشور ایفاء نماید.
'مرتضی رحمانی موحد' سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ژاپن دهه سوم تیر ماه با تقدیم رونوشت استوارنامه خود به «تاکه او آکیبا» قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور، فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

منبع : ایرنا

نظرات

ارسال نظر

  • چه کسانی می توانند حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.